چرا تصاویر در گوشی تار می شوند + بررسی و راه حل

با ورود گوشی های جدید که هر یک ،  از دوربین های بی نظیر دوگانه ، سه گانه و چند گانه بهره مند می باشند ؛  دوربین های حرفه ای تصویر برداری ، اهمیت خود را برای اکثر افراد از دست دادند. هر چند که این قیاس ، به هیچ وجه درست نیست اما به خوبی می دانیم که اکثر افراد فقط به دلیل دوربین های حرفه ای و با کیفیت ، به سراغ گوشی های پرچمدار می روند. حالا تصور بکنید که با خریداری یک گوشی گران قیمت ، بازهم نتوانید تا تصاویر خوبی را ثبت نمایید .

ربطی ندارد که گوشی تان معمولی و یا خیلی حرفه ای باشد . در هر صورت ضروری است تا هر نوع گوشی موبایل با توجه به مقدار کیفیت دوربین خود ،  توانایی تصویر برداری را داشته باشد که در غیر این صورت ، نشان گر وجود یک مشکل خواهد بود. در ادامه این مطلب به بررسی برخی از این مشکلات خواهیم پرداخت و نیز راه حل های متفاوتی را بررسی می کنیم پس با هشت ایران همراه باشید.

اصلی ترین دلایل تار شدن تصاویر گرفته شده با موبایل چیست؟

هر موردی می تواند موجب تار شدن تصاویر گرفته شده با گوشی بشود. نخستین موردی که می توانیم به بررسی آن بپردازیم ؛  همان مسئله همیشگی می باشد ؛  کثیف بودن دوربین این گوشی های هوشمند.

عموما موقعی که گوشی هایمان را در جیب خود قرار می دهیم و یا با آن صحبت می نماییم ؛  این امکان وجود دارد که هر دو دوربین جلو و عقب کثیف بشود و در نتیجه تصویر تار و بی کیفیتی گرفته شود ؛ لذا توصیه می شود که پیش از اقدام به تصویر برداری ،  حتما با یک پارچه مناسب ، لنزهای گوشی موبایل را تمیز بکنید.

همچنین مطالعه کنید : پیشگیری از اتمام سریع باتری آیفون

خراب شدن لنز گوشی، دومین دلیل تار شدن تصاویر موبایل

عدم بهره گیری از قاب گوشی و یا گلس مناسب ، همان موردی می باشد که در نتیجه موجب آسیب رساندن به لنز گوشی خواهد شد. چنانچه لنز گوشی بدنبال ضربه دچار ترک خوردگی ، شکستگی شده باشد ؛  به احتمال بسیار زیاد ،  تار شدن تصاویر مربوط به آن می باشد و با تعمیر لنز می توانید این مسئله را حل بکنید.

رطوبت زیاد نیز از مواردی می باشد که موجب خراب شدن لنز دوربین می گردد. در بعضی مواقع گاهی فقط باز کردن لنز گوشی و از بین بردن رطوبت درون آن می تواند مشکل را به صورت کلی حل کند.

چرا تصاویر در گوشی تار می شوند + بررسی و راه حل

نحوه حل کردن مشکلات مربوط به لنز گوشی

شاید برایتان جالب باشد دانستن اینکه دوربین گوشی نیز به مانند دوربین های حرفه ای ، دارای لنزهای کوچکی می باشد که در هنگام فوکوس ، این لنزها جابجا می شوند و در بعضی مواقع اختلالی در عقب و جلو شدن و حرکت لنزهای کوچک رخ می دهد. توصیه می شود که یکبار برنامه دوربین را پاک بکنید ؛ حافظه کش دوربین را خالی نموده و گوشی را خاموش و روشن نمایید. در صورتی که نتیجه ای نگرفتید ؛  می توانید به آرامی با ناخن ،  ضربات بسیار کوچکی به دوربین وارد کنید.

چرا تصاویر در گوشی تار می شوند + بررسی و راه حل

عدم توانایی لازم برای تصویر برداری با گوشی

دقت کنید که در بیشتر مواقع ،  گوشی موبایل تان هیچ مشکلی ندارد ؛  بلکه شما کاملا بی حوصله می باشید . در شرایطی ممکن است که تکان های بیش از حد دستتان موجب تکان خوردن دوربین و تار شدن تصاویر شود. عموما بهره گیری از سه پایه گوشی به منظور حل کردن این مشکل ،  کار ساز خواهد بود. البته که اکثر گوشی های هوشمند جدید ،  توانایی ای تحت عنوان burst  را فراهم نموده اند.

که با کمک این ویژگی شما می توانید در لحظه ،  تصاویر متعددی را ثبت نمایید. بدین ترتیب با یک بار فشار دادن شاتر ،  چندین تصویر ثبت خواهید کرد که می توانید یکی از بهترین آن ها ان را انتخاب بکنید.

همچنین مطالعه کنید : آموزش تعویض گلس گوشی

مشکل فوکوس نکردن دوربین و یا گیر کردن فوکوس دوربین و تار شدن تصاویر

قطعا همواره و در همه شرایطی نمی توان به منظور مشکل گیر کردن فوکوس گوشی ، اقدام به خاموش و روشن نمودن گوشی موبایل بکنید ؛ لذا پیشنهاد می شود در زمان هایی که دوربین گوشی را باز می کنید و با مشکل گیر کردن فوکوس مواجه می گردید ؛  در بین حالت های تصویر برداری جابجا شوید.

به طور مثال دوربین را بر روی حالت عکاسی پرتره قرار بدهید و یا  بر روی حالت فیلم برداری بروید و بعد به حالت عکس برداری بازگردید. البته روش متداول دیگری که اکثر کاربران در شرایط گیر کردن فوکوس گوشی از آن بهره می برند ؛  تکان دادن گوشی موبایل است.

چرا تصاویر در گوشی تار می شوند + بررسی و راه حل

آپدیت سیستم عامل گوشی، راه حل بسیاری از مشکلات مشابه

در بعضی مواقع همه مشکلات مشابه همچون مشکل خاموش شدن بی دلیل گوشی ، مربوط به آپدیت نبودن سیستم عامل گوشی می باشد. توصیه می شود پس از انجام دادن راه حل های گوناگون ،  به روز رسانی های جدید را بررسی نمایید. توصیه می شود همواره آخرین آپدیت و به روز رسانی ای که برای گوشی شما ارسال شده را دریافت و نصب بکنید.

همچنین مطالعه کنید : مشکل خراب شدن دکمه هوم آیفون

تار شدن دوربین گوشی به دلیل ایجاد مشکلات سخت افزاری

آخرین موردی که می توان به آن اشاره نمود ؛  ایرادات سخت افزاری گوشی موبایل می باشد. چنانچه با هیچ کدام از این موارد نتوانستید مشکل تار شدن دوبین گوشی را حل بکنید ؛ احتمال خراب شدن دوربین وجود دارد. با هدف اینکه مطمئن بشوید مشکلات سخت افزاری به وجود آمده یا نه ،  ابتدا همه مراحل و راه حل های ذکر شده در این مقاله را بررسی نمایید. چنانچه به هیچ عنوان نتوانستید عملکرد دوربین گوشی را به حالت اولیه باز بگردانید ؛ توصیه می شود تا به یک متخصص مراجعه کنید.

چرا تصاویر در گوشی تار می شوند + بررسی و راه حل

درباره ما

فروشگاه اینترنتی هشت ایران به جهت سهولت ، قیمت مناسب و داشتن کیفیت بسیار متمایز در خرید، همواره در تلاش بوده است بستری فراهم نماید که پاسخگوی تمامی سلیقه ها و رده های مختلف سنی باشد .
هشت ایران یکی از بزرگترین، جامع ترین و بروزترین سایت های خرید آنلاین است که راحتی در خرید، قیمت پایین و تنوع بالای محصولاتی همچون : لوازم خانگی ، ماشین های اداری و لپ تاپ ، گوشی هوشمند و … ، خرید اینترنتی ناب و لذت بخشی را پیش روی شما قرار می دهد.