چه دلایلی باعث بلند شدن صفحه نمایش میشود؟

در حالت کلی یک مشکل وجود دارد ؛  بلند شدن صفحه نمایش از روی گوشی.

حال کاربران این مشکل را با عناوین گوناگونی همچون شل شدن صفحه ، لق شدن ال سی دی و یا حتی باد کردن ال سی دی می شناسند. شاید همه این عبارات به منظور توصیف یک ال سی دی بلند شده از روی گوشی صحیح باشد اما تفاوت ادبیات آنان ،  دلیل مشکل و نوع مسئله را متفاوت نمی نماید.

در ادامه این مطلب قصد داریم تا به صورت کامل به بررسی کردن مشکلات مربوط به صفحه نمایش گوشی های اندرویدی و آی و اسی و کنده شدن و یا حتی فاصله گرفتن آن از بدنه گوشی بپردازیم.

اصلی ترین دلیل بلند شدن ال سی دی گوشی چیست؟

بلند شدن ال سی دی گوشی ، قادر است دارای دلایل متفاوتی داشته باشد که بی شک همه ی آنان ، جنبه سخت افزاری خواهند داشت. البته که مشکلات نرم افزاری ،  جزو عوامل مهم بوجود آمدن  یک مشکل سخت افزاری می باشد .

خرابی باتری گوشی ، مهم ترین دلیل لق شدن ال سی دی آیفون و اندروید

نصب برنامه های مشکوک ، نگه داری گوشی در فضای گرم ، عدم بهره گیری از شارژر اصلی اندروید و یا آیفون و دیگر موارد ، همگی جزو عوامل مهمی می باشند که تاثیر مخرب بر روی باتری گوشی دارند و عمر باتری را کم می کنند. با گذر زمان ، باتری گوشی باد می کند که همین مورد ، جزو اصلی ترین نشانه های خرابی باتری می باشد.

حل مشکل بلند شدن ال سی دی گوشی اندروید و آیفون

عموما بلند شدن نمایشگر در گوشی هایی که باتری آنان ، دارای امکان جدا شدن نمی باشند ؛  مشکل سازتر خواهد بود. در حالت کلی ،  به منظور حل  کردن این مشکل ، ضروری است تا هر چه زودتر برای تعویض باتری گوشی اقدام نمایید. البته این نکته را نیز در نظر بگیرید که چنانچه به تازگی برای تعمیر باتری گوشی ، به یک متخصص مراجعه نموده اید و باتری گوشی خود را تعویض کرده اید ؛ این مشکل از همین بخش منشا می گیرد.

همچنین بخوانید : رفع مشکلات رایج اپل واچ ها

تعویض کردن باتری گوشی اندروید و آیفون و عدم خرید باتری اورجینال = لق شدن صفحه نمایش

باتری های تقلبی ، بسیار سریع تر از باتری های اصلی و اورجینال خراب می شوند و هنگامی که باتری تقلبی به مرور باد بکند ؛ باعث می شود تا به نمایشگر گوشی فشار وارد شود و در صورت عدم رسیدگی به این مشکل ، حتی احتمال ترک خوردن و یا شکستگی ال سی دی گوشی موجود است ؛ لذا توصیه می شود تا لوازم جانبی را از فروشگاه های معتبر خریداری نمایید .

تعویض کردن صفحه نمایش گوشی ، اصلی ترین دلیل لق شدن صفحه آیفون

مشکل لق شدگی صفحه آیفون ،  بسیار رایج می باشد و دلیل آن نیز چیزی به غیر از استفاده از چسب نامرغوب نمی باشد . در صورتیکه گوشی هوشمند خود را به یک تعمیرکار سپرده اید و حس می کنید بعد از آن ، صفحه آیفون لق شده است ؛ به احتمال زیاد در هنگام جمع کردن گوشی ، از چسب دور لبه های صفحه نمایش بهره برده نشده است ؛ بدین ترتیب ضروری است تا  قطعات گوشی های هوشمند پس از تعمیر ، به شکل درست به همان شکلی که بوده اند ؛ چیده بشوند اما این سهل انگاری و اهمال کاری از سمت بعضی از تعمیرکاران مشکلات عجیب و البته پر هزینه ای را بوجود می آورد.

چه دلایلی باعث بلند شدن صفحه نمایش میشود؟

بلند شدن ال سی دی گوشی به موجب ضربه خوردگی صفحه گوشی اندروید و آیفون

از دیگر عواملی که در نهایت منجر به بلند شدن ال سی دی گوشی خواهد شد ؛  ضربه خوردن صفحه گوشی سامسونگ ، هواوی ، آیفون و سایر برند ها می باشد. در حالت کلی هنگامی که فقط بخشی از صفحه نمایش گوشی ، جدا شده باشد و فاصله ای میان گوشی و صفحه نمایش ایجاد شده باشد ؛ این احتمال موجود است که وارد شدن ضربه به صفحه گوشی موجب این مسئله شده است.

توصیه می شود به منظور پیش گیری از به وجود آمدن چنین مشکلاتی ، از یک قاب مقاوم بهره ببرید که به خوبی لبه های گوشی را بپوشاند.

چنانچه که مشکلات دیگری همچون ظاهر شدن خط عمودی و یا افقی بر روی LCD  گوشی ، رنگی شدن صفحه نمایش موبایل ، لق گشتگی ال سی دی و دیگر موارد به شکل همزمان با بلند شدن ال سی دی گوشی بوجود آمد ؛  اطمینان حاصل نمایید که همه چیز به همان ضربه وارد شده مربوط می باشد.

همچنین بخوانید : نکات مهم درباره خرید ساعت هوشمد

راه حل مشکل بلند شدن نمایشگر گوشی و شیوه جلوگیری از به وجود آمدن دوباره این مشکل (جمع بندی کلی)

در حالت کلی چنانچه بخواهیم یک راه حل برای این مشکل بگوییم ؛ تعویض کردن باتری گوشی در نخستین اولویت جای می گیرد. در صورتیکه باتری موبایل شما خراب شده است ؛ در نخستین فرصت برای تعویض آن اقدام نمایید. نکته ی مهمی که در این بخش موجود است ؛  این است که اصلا به هیچ عنوان به سمت اجناس تقلبی نروید.

نکته نهایی این می باشد که در صورت لق گشتگی صفحه نمایش ، افزون بر اینکه ضروری است تا از سلامت باتری مطمئن بشوید ؛ همچنین از یک متخصص بخواهید تا چسب لبه های صفحه نمایش را بررسی نماید.

چه دلایلی باعث بلند شدن صفحه نمایش میشود؟

درباره ما

فروشگاه اینترنتی هشت ایران به جهت سهولت ، قیمت مناسب و داشتن کیفیت بسیار متمایز در خرید، همواره در تلاش بوده است بستری فراهم نماید که پاسخگوی تمامی سلیقه ها و رده های مختلف سنی باشد .
هشت ایران یکی از بزرگترین، جامع ترین و بروزترین سایت های خرید آنلاین است که راحتی در خرید، قیمت پایین و تنوع بالای محصولاتی همچون : لوازم خانگی ، ماشین های اداری و لپ تاپ ، گوشی هوشمند و … ، خرید اینترنتی ناب و لذت بخشی را پیش روی شما قرار می دهد.