آموزش تعویض گلس گوشی

گلس های صفحه نمایش فقط تا هنگامی که سالم باشند ؛  دلسوز سلامتی گوشی تان خواهند بود . چنانچه گلس موبایل تان خراشیده و یا ترک خورده باشد ؛ زمان آن فرا رسیده که از یک گلس جدید بهره ببرید.

اکثر کاربران نسبت به تعویض کردن محافظ صفحه نمایش قدیمی محتاط می باشند و این کار را به متخصص آن محول می نمایند. اما در منزل نیز می توانید فرایند جایگزین نمودن گلس تلفن همراه خود را انجام بدهید. در ادامه این مطلب قصد داریم تا به آموزش جدا سازی محافظ صفحه نمایش قدیمی و چسباندن گلس جدید بپردازیم. دستورالعمل هایی که در ادامه معرفی می گردند ؛  برای بیشتر محافظ های صفحه نمایش در انواع  تلفن های همراه و تبلت ها ، از جمله سیستم عامل های Android و   IOS دارای کاربرد می باشند.

چگونه گلس گوشی را از صفحه نمایش جدا کنیم؟

چنانچه دارای ناخن های بلندی می باشید ؛  می توانید بدون بهره گیری از ابزار جانبی، محافظ صفحه نمایش قدیمی را جدا نمایید. در غیر این صورت ، می توانید از وسایلی همچون کارت اعتباری ، خلال دندان و نوار چسب بهره ببرید. توصیه می شود قبل از دست به کار شدن ، گارد موبایل را نیز جدا کنید تا جلو دست و پای شما را نگیرد.

نکته: قبل از شروع هر 3 روش ذکر شده ، سشوار را با درجه حرارت کم و به مدت زمان 15 ثانیه روی صفحه نمایش بگیرید تا چسب گلس موبایل تان شل بشود.

 

آموزش تعویض گلس گوشی

 

همچنین بخوانید : مشکل خراب شدن دکمه هوم آیفون

جداسازی گلس گوشی بدون هیچ وسیله ای و تنها با دست

 1. به آرامی سعی نمایید محافظ صفحه را از گوشه و با بهره گیری از ناخن انگشت خود بلند نمایید. ضروری است تا یک گوشه آن قدر شل شده باشد که بتوانید با دست ، این کار را انجام بدهید.
 2. بعد از پیدا کردن گوشه مناسب به منظور جداسازی، گلس را به آرامی به سمت بالا بکشید.
 3. به طور همزمان دیگر نقاط محافظ را جدا نمایید تا از پاره شدن آن ، پیش از لایه برداری به شکل کامل ، جلوگیری شود. این فرایند را به آرامی انجام دهید تا محافظ صفحه نمایش تکه تکه نشود.

جداسازی گلس گوشی با خلال دندان و کارت اعتباری

 1. با بهره گیری از یک خلال دندان و به آرامی یکی از چهار گوشه گلس را خم نمایید. حتما نوک تیز خلال دندان را به سمت بیرون و بالای گوشی بکشید تا به صفحه نمایش گوشی آسیبی وارد نشود.
 2. بعد از شل شدن گوشه گلس ، از انگشتان دست به منظور کشیدن و دور کردن آن از تلفن همراه بهره ببرید.
 3. محافظ را از طرفین گوشی ، لایه برداری نمایید.
 4. یک کارت اعتباری را در شکاف ایجاد شده ، جای دهید تا به آرامی محافظ صفحه از تلفن همراه جدا گردد .

 

جداسازی گلس بوسیله نوار چسب

 1. یک تکه نوار چسب را به دور 2 انگشت خود لوله نمایید. بخش چسبنده نوار به سمت خارج باشد.
 2. نوار چسب را در گوشه ای از گلس قرار بدهید. گوشه ای را انتخاب نمایید که شکستگی و یا ترک خوردگی در نزدیکی آن موجود باشد.
 3. انگشتان خود را بلند نموده و به آرامی به بخش انتهای دیگر تلفن همراه حرکت بدهید. اطمینان حاصل نمایید که سطح گلس به مقدار مساوی و یکنواخت به نوار، چسبیده باشد.

آموزش تعویض گلس گوشی

چگونه گلس موبایل را بچسبانیم؟

بعد از این که محافظ صفحه قدیمی را با موفقیت جدا نمودید ؛  زمان چسباندن یک گلس جدید فرا می رسد. توصیه می شود پیش از اینکه دوباره گلس قبلی را تهیه نمایید ؛  یکبار به صفحه راهنمای خرید گلس  مراجعه نمایید و با انواع گلس موبایل و ویژگی های آنان آشنا بشوید. شاید محافظ صفحه قبلی گوشی شما از کیفیت خوبی برخوردار نبوده است.

همچنین بخوانید : بررسی علت های خالی شدن باتری گوشی 

افزون بر گلس جدید ، موارد دیگری را نیز برای شروع کار احتیاج دارید که عبارتند از:

 • مایع تمیز کننده
 • پارچه میکروفایبر (می توانید از دستمال عینک نیز بهره ببرید)
 • نور کافی
 1. پوسته محافظتی گلس را از بخش چسبنده آن جدا نمایید. سعی بکنید از لمس کردن قسمت چسبنده خودداری نمایید.
 2. محافظ صفحه را با صفحه گوشی خود همتراز نمایید تا مطمئن بشوید هیچ قسمت از گلس ، از تلفن همراه بیرون زده نمی شود. این کار را به سرعت انجام بدهید تا گرد و غبار میان محافظ و صفحه نمایش قرار نگیرد.
 3. محافظ صفحه را به صورت آرام در بالای صفحه خود قرار بدهید ؛ از یک سر شروع نموده و به تدریج به سمت دیگر انتها حرکت کنید.
 4. با اعمال فشار بواسطه دستمال عینک و یا کارت ، حباب هایی را که در زیر گلس بوجود آمده اند ؛ خارج کنید. از وسط موبایل شروع نمایید و حباب ها را به لبه های صفحه نمایش هدایت بکنید.

آموزش تعویض گلس گوشی

 

درباره ما

فروشگاه اینترنتی هشت ایران به جهت سهولت ، قیمت مناسب و داشتن کیفیت بسیار متمایز در خرید، همواره در تلاش بوده است بستری فراهم نماید که پاسخگوی تمامی سلیقه ها و رده های مختلف سنی باشد .
هشت ایران یکی از بزرگترین، جامع ترین و بروزترین سایت های خرید آنلاین است که راحتی در خرید، قیمت پایین و تنوع بالای محصولاتی همچون : لوازم خانگی ، ماشین های اداری و لپ تاپ ، گوشی هوشمند و … ، خرید اینترنتی ناب و لذت بخشی را پیش روی شما قرار می دهد.