مشکل حراب شدن دکمه هوم آیفون

خراب شدن دکمه هوم آیفون ، جزو مواردی می باشد که به سادگی نمی توان از کنار آن رد شد ؛ چراکه همه عملکرد گوشی را مختل خواهد کرد. همین که کاربر در یک صفحه گیر بکند و نتواند که کار دیگری را انجام بدهد ؛ عملا مانند این است که گوشی موبایلش برای همیشه هنگ کرده و هیچ راه حلی به جز دور انداختن آن ندارد .

اصلی ترین دلیل خراب شدن دکمه هوم آیفون چیست؟

چنانچه شما نیز از طرفداران برند آیفون هستید و کمی قبل تر به مدت طولانی (مثلا 5 سال) دارای آیفون 4 بوده اید ؛ بی شک با این مسئله مواجه شده اید ؛ چراکه مشکل گیر کردن دکمه هوم آیفون اکثرا در گوشی های سری 4 اتفاق می افتد.

خراب شدن دکمه هوم اپل به دلیل مشکلات سخت افزاری

با هدف اینکه مطمئن بشوید آیا مشکلات سخت افزاری وجود دارد یا خیر ، ابتدا انگشتتان را به صورت آرام بر روی دکمه بگذارید و کمی دکمه را به جهت های چپ ، راست ، بالا و پایین هدایت نمایید. این احتمال وجود دارد که دکمه به شکل کامل گیر کرده باشد. چناتچه حس کردید که عملکرد دکمه و نحوه تکان خوردن آن ، به مانند قبل نیست ؛ احتمال آسیب سخت افزاری وجود دارد.آسیب های سخت افزاری عموما به دلایل گوناگونی همچون عدم بهره گیری از قاب گوشی مناسب ، ضربه خوردن و وارد شدن فشار به صفحه آیفون می باشد.

 

مشکل حراب شدن دکمه هوم آیفون

 

خیس شدن گوشی، از دلایل خراب شدن دکمه منو آیفون

در حالت کلی ، دو کابل سیگنال دکمه خانه آیفون را به برد منطقی منتقل می کنند. در حقیقت دکمه هوم آیفون به صورت فیزیکی به نمایشگر متصل است ؛ لذا آسیب دیدن صفحه نمایش ، شکستن محافظ صفحه و خیس شدن گوشی می توانند جزو عوامل قطع اتصال هر کدام از کابل ها و در نهایت عدم عملکرد صحیح دکمه اصلی را به دنبال داشته باشند.

مشکلات نرم افزاری، از دلایل کار نکردن دکمه اصلی آیفون

به منظور اینکه مطمئن بشوید مشکلتان ، نرم افزاری نیست ؛ ضروری است تا گوشی خود را ریستور کنید. البته توصیه می شود پیش از انجام دادن این کار ، یک بکاپ از آیفون خود تهیه کنید. همچنین این احتمال وجود دارد که نصب بعضی از برنامه های ویروسی یا مخرب موجب اختلال در عملکرد دکمه هوم آیفون شده باشد.

 

همچنین بخوانید : چه دلایلی باعث بلند شدن صفحه نمایش گوشی می شود

چه راه هایی برای حل مشکل از کار افتادن دکمه هوم آیفون وجود دارد؟

در حالت کلی زمان خراب شدن دکمه هوم آیفون چند راه حل پیش روی شماست. نخستین مورد که می تواند آخرین گزینه برای فکر کردن باشد ؛ همان تعمیرات سخت افزاری گوشی آیفون می باشد که حتما باید توسط تعمیر کار متخصص صورت گیرد.

چطور دکمه هوم مجازی آیفون را فعال کنم؟

شاید هم اکنون گوشی آیفون تان در یک صفحه گیر کرده و چون دکمه هوم  فعال نمی باشد ؛  نمی توانید از برنامه یا صفحه ی باز شده خارج بشوید و در حال جستجوی راه حل با یک دیوایس دیگر می باشید ؛  حتی در صورتی که در اینچنین شرایط بدی هستید ؛ می توانید این مسئله را به شیوه ای متفاوتی حل نمایید. در نخستین قدم به منظور خارج شدن آیفون از صفحه یا برنامه ای که بر روی آن گیر کرده اید ؛ یکبار گوشی را خاموش و روشن کنید تا در هنگام روشن شدن گوشی بتوانید وارد منو شوید.

پس از روشن شدن گوشی به بخش تنظیمات اپلیکیشن (Settings app) بروید و پس از انتخاب کردن گزینه عمومی (General) گزینه ی Accessibility  را انتخاب نمایید.

ضروری است تا پس از انتخاب این گزینه ،  به بخش Interaction  مراجعه نمایید و گزینه تکنولوژی تاپ کمکی یا همان Assistive Touch  را فعال کنید.

پس از انجام دادت این کار ها ، یک دکمه کوچک بلوری بر روی صفحه نمایش ظاهر می گردد که توانایی های گوناگونی را برای شما فراهم می کند. این دکمه گزینه های زیر را نمایش می دهد:

  • Device

  • Control Centre

  • Notification Centre

  • Custom

  • Siri

  • Home

 

مشکل حراب شدن دکمه هوم آیفون

 

تعمیر دکمه هوم آیفون با یک راه حل عجیب اما کاربردی

شاید همه چیز عجیب باشد اما به هر حال اکثر کاربران در یوتیوب و سایر شبکه های اجتماعی ، اعلام کرده اند که این کار، مشکلشان را حل نموده است .

 

همچنین بخوانید : رفع مشکلات رایج اپل واچ ها

در گام اول ،  گوشی آیفون خود را بر روی یک سطح صاف قرار دهید. سپس با انگشت اشاره ، دستتان را بر روی دکمه هوم نگه دارید. حال با دیگر دست خود ، بدنه گوشی را به صورت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید و همچنان انگشت خود را  بر روی دکمه هوم ثابت نگه دارد و از تکان خوردن آن جلوگیری نمایید. حداقل 10 دور گوشی را بچرخانید و در این زمان اصلا انگشتتان را از روی دکمه هوم برندارید.

درباره ما

فروشگاه اینترنتی هشت ایران به جهت سهولت ، قیمت مناسب و داشتن کیفیت بسیار متمایز در خرید، همواره در تلاش بوده است بستری فراهم نماید که پاسخگوی تمامی سلیقه ها و رده های مختلف سنی باشد .
هشت ایران یکی از بزرگترین، جامع ترین و بروزترین سایت های خرید آنلاین است که راحتی در خرید، قیمت پایین و تنوع بالای محصولاتی همچون : لوازم خانگی ، ماشین های اداری و لپ تاپ ، گوشی هوشمند و … ، خرید اینترنتی ناب و لذت بخشی را پیش روی شما قرار می دهد.