شاید فرهنگ عمومی کشور ما هیچ گاه این تفکر را به ما نداده است که ما هم مثل دیگر کشورهای جهان به نقره به دید یک وسیله زینتی با ارزش نگاه کنیم و متاسفانه این فلز محبوب جهانی را بر خلاف دیگر کشورهای جهان خیلی بی ارزش تر از طلا انگاشته ایم.

این تفکر در داخل کشور باعث شده است که قیمت جهانی نقره برایمان اهمیتی نداشته و نوسات قیمتی آن نیز برایمان مهم نباشد.

بر خلاف تفکر غالب در کشور ما نقره بسان طلا در سایر کشورها هم دارای ارزش ذاتی می باشد و هم در بازارهای جهانی مثل فارکس معاملات جذابی دارد چرا که نوسانات قیمتی نقره برای معامله گران بسیار شیرین می باشد و می توانند از این نوسانات برای سود های لحظه ای بیشترین بهره را ببرند که این امکان در معاملات طلا به اندازه نقره فراهم نمی باشد .

 

 

متاسفانه این نوع نگاه و تفکر نسبت به فلز نقره در داخل کشور باعث شده است تا قیمت آن در داخل کشور نه متاثر از قیمت های جهانی باشد و نه متاثر از قانون عرضه و تقاضا بلکه قیمت های آن در کف بازار تعیین می شود و با توجه به اینکه همواره قیمت نقره پایین تر از قیمت طلا می باشد هیچ حساسیتی به قیمت نقره نداریم و حاضریم هر قیمتی را برای آن بپردازیم و این موضوع باعث شده است که همواره سودجویانی در بازار از این فرصت سو استفاده نمایند و جواهرات و مصنوعات نقره را به بالاتر از ارزش ذاتی آن در بازار به فروش برسانند.

 

مشاهده نقره و قیمت آن 

شما به ساده ترین شکل ممکن می توانید با یک سرچ ساده در گوگل و مراجعه به سایت های معتبر در به طور لحظه ای از نوسانات قیمتی آن مطلع شوید و با دانستن این موضوع برای خرید نقره اقدام نمایید.

قطعا دانستن قیمت روز نقره می تواند شما را در خرید نقره به قیمت واقعی آن کمک نماید. 

 

 اجرت ساخت نقره 

نقره ی خام طی یک پروسه ای تبدیل به یک جواهر زیبا می شود و در این پروسه کسانی هستند که روی این فلزِ نرم آن چنان هنرمندانه کار می کنند که چشم هر بیننده ای را به خود مجذوب می کند و آن را از یک فلز نرم و صنعتی تبدیل به یک فلز تزئینی چشم نواز می نمایند و اجرت نقره که در قیمت نهایی نقره حساب می شود در واقع همان دستمزد هنرمندانی است که روی این طلا یا نقره کار کرده  و آن را به تبدیل به یک جواهر زیبا نموده اند.

با توجه به توضیحات بالا باید گفت که  قیمت نقره ی خام نمی تواند ملاک قیمت گذاری شما برای هر گرم جواهر یا مصنوعات نقره گردد چرا که مثل خرید طلا باید دستمزد و یا اجرت ساخت نیز برای آن محاسبه گردد.

 دو تذکر مهم در مورد کارمزد مصنوعات نقره و طلا 

1- بر طبق بخشنامه اتحادیه طلا و جواهر کارمزد مصنوعات طلا و نقره باید به صورت گرمی محاسبه گردد نه درصدی 

متاسفانه برخی از فروشندگان کارمزد را به صورت درصدی محاسبه می کنند و این کار باعث بالارفتن قیمت می شود لذا اگر قصد خرید جواهرات نقره را داشته باشید بعد از اطلاع از قیمت خام آن حتما این موضوع را در محاسبه کارمزد مد نظر داشته باشید و در صورت عدم قبول این قانون توسط فروشنده می توانید این موضوع را به عنوان یک وظیفه اجتماعی به مراجع ذی صلاح گزارش نمایید و یا از خرید جواهر از آن فروشگاه صرف نظر نمایید.

با توجه به نوشته های بالا و  با در نظر گرفتن قیمت خام نقره و اجرت ساخت آن به راحتی می توان قیمت نقره را به قیمت معقول خریداری نمود و از پرداخت هزینه های خارج از عرف جلوگیری نمود.

2- محاسبه کارمزد هیچ نوع روند و قانون خاصی ندارد و فقط بر اساس عرف بازار حساب می شود

خرید نقره بدون اجرت یا اجرت کم

یکی دیگر از روش های خرید نقره که می تواند هزینه های شما را در خرید نقره به شدت کاهش دهد خرید نقره های بدون اجرت یا کم اجرت می باشد که در ادامه به این مطلب می پردازیم.

1- خرید طلا یا نقره ی دست دوم

خرید نقره ی دست دوم به خاطر استفاده زیاد از آن فقط به ارزش وزن خود معامله می شوند و در هنگام خرید هیچ گونه اجرتی برایش در نظر گرفته نمی شود لذا این نوع مصنوعات نقره و طلا می تواند برای خریداران همراه با سود باشد چرا که اگر به قصد سرمایه گذاری آن را خریداری کرده باشید می توانید از نوسانات قیمتی نقره استفاده کرده و آن را در بالاترین قیمت ممکن به فروش برسانید هر چند در طول این مدت نیز می توانید با برخی تمیزکاری ها ( جلا دادن ، پرداخت و …. )  آن را بپوشید و هر وقت لازم باشد در بالاترین قیمت موجود آن را به فروش برسانید.

2- خرید برخی مصنوعات نقره با اجرت کم

به دلیل راحتی ساخت برخی از مصنوعات نقره اجرت آن ها نیز به تبع همین راحتی پایین می باشد و همین مساله باعث می شود که قیمت پایانی یک محصول حتی اگر تقاضای بالایی هم داشته باشد بسیار پایین باشد لذا  این نوع مصنوعات هم به دید سرمایه گذاری و هم به دید خرید و استفاده می تواند گزینه مناسبی برای خرید باشد.

3- خرید مصنوعات نقره یا طلایی که دیگر در جامعه خواهان ندارد

این نوع مصنوعات نقره دست دوم نیستند ولی به دلیل تقاضای پایین مردم برای خرید قیمت اجرت آن ها بسیار پایین و گاهی بدون اجرت محاسبه می شود و فقط به قیمت ارزش وزنی آن معامله می شود.

 

جمع بندی

با توجه به مطالب بالا می توان گفت که خرید نقره مانند خرید طلا دارای ملاحظاتی می باشد که با دانستن آنها می توان ضمن صرفه جویی در هزینه ها یک خرید مطمئن و لذت بخشی را تجربه نمود.

 

نقره جات خود را از کجا تهیه نماییم ؟

با توجه به رشد روزافزون فروشگاه اینترنتی و خرید های مجازی انتخاب فروشگاه اینترنتی معتبر از بین تمام این فروشگاه ها که بتواند شما را هم از نظر قیمت و هم از نظر کیفیت راضی نماید کار سختی است ولی با یک سری مشخصات اولیه می توان فروشگاه های معتبر را شناسایی نمود .

 

به چه فروشگاه هایی باید اعتماد نماییم ؟ 

هر مغازه ی فیزیکی جهت قانون مند سازی فعالیت خود نیازمند پروانه کسب و مجوز فعالیت می باشد و این موضوع در مغازه های آنلاین یا همان فروشگاه های آنلاین نیز صادق می باشد که در زیر به آن اشاره می نماییم .

نماد اعتماد الکترونیکی ( ای نماد )

اینماد، معمول‌ترین و اصلی‌ترین مجوز یک سایت فروشگاهی است که شاید بتوان گفت معادل پروانه کسب برای مغازه های فیزیکی است.

به جهت تضمین خرید هایتان به عنوان خریدار حتما از فروشگاه هایی خرید نمایید که این نماد را دارا می باشند و در صورت نداشتن این نماد به هیچ عنوان خریدی از آن فروشگاه انجام ندهید .

معرفی فروشگاه اینترنتی هشت ایران برای خریدی مطمئن 

فروشگاه اینترنتی هشت ایران 

فروشگاه اینترنتی هشت ایران یکی دیگر از فروشگاه هایی است که جواهرات نقره را می توانید با حداقل قیمت  و تضمین کیفیت با ورود به سایت فروشگاه خریداری نمایید

فروشگاه اینترنتی هشت ایران با سابقه ای درخشان نزد مخاطبان در مقایسه با مدت زمان فعالیتش از محبوبیت بالایی در بین خریدران برخوردار است و به طور 24 ساعته در خدمت مشتریان می باشد این فروشگاه همواره در تلاش است با تخفیفات گسترده روی محصولات خیال خریداران را از بابت قیمت پایین محصولات راحت نموده است .