در سالیان قبل ، از ساعت تنها به منظور آگاهی از زمان استفاده می شد اما این روز ها با رواج یافتن ساعت ها و مچ بند های هوشمندی همچون اپل واچ ، افزون بر مشخص نمودن زمان ، ردیابی تناسب اندام ، اندازه گرفتن ضربان قلب ، اعلام هشدار های گوشی ، گام شمار و اکثر قابلیت های دیگر ، به تنهایی در این گجت های پوشیدنی ، نهاده شده است.

افزون بر همه این قابلیت های هیجان انگیز ، ساعت های هوشمند با مشکلات و خرابی هایی که بیشتر وسایل الکترونیکی با آنان روبرو می شوند ؛ دست و پنجه نرم می نمایند. اپل واچ ها (Apple Watch)، جزو پر فروش ترین ساعت های هوشمند موجود در بازار اند.

در ادامه این مطلب قصد داریم تا در مورد رایج ترین مشکلات دارندگان اپل واچ ، دلایل این مشکلات و راه حل های آنان صحبت کنیم.

همچنین بخوانید : رفع مشکل خاموش یا روشن نشدن جی پی اس گوشی 

 

 

 

مهم ترین مشکلات اپل واچ کدام است؟

افزون بر قابلیت ها و امکانات فوق العاده ای که اپل واچ ها در اختیار کاربران می گذارند ؛  بعضی مشکلاتی نیز برای این ساعت های هوشمند رخ می دهد. اکثر مشکلاتی که دارندگان اپل واچ با آنان برخورد کرده اند ؛  به شرح ذیل است:

عدم برقراری اتصال بلوتوث و قطع و وصل شدن های چندین باره آن

خالی شدن باتری گوشی به صورت ناگهانی

خاموش شدن ساعت

طول عمر کم باتری اپل واچ ها

عدم شارژ شدن مچ بند

اکثر این مشکلات ، نرم افزاری می باشند و با اصلاح کردن تنظیمات ساعت، قابل حل شدن اند ؛ اما بعضی از آنان که ارتباط مستقیمی با باتری دستگاه موبایل و یا دستبند دارند ؛ مسئله ای است که  همه کاربران تلفن های همراه اپل با آن روبرو می باشند و تنها راه حل آن ، کنار آمدن با این مشکل هست.

دلایل پیش آمدن مشکلات اپل واچ چیست؟

اکثر مشکلاتی که در بهره گیری از ساعت های هوشمند اپل با آنان برخورد می شود ؛ دارای دلایل پیش پا افتاده ای می باشند. بعضی از این دلایل در ادامه آورده شده اند :

رعایت نکردن فاصله به منظور برقراری اتصال بلوتوث دستگاه ، ارتباط را قطع می نماید

وجود مشکل در برنامه نصبی روی اپل واچ، موجب هنگ کردن و کرش شدن دستگاه می شود

عدم بهره گیری از حالت Power Reserve در هنگامی که فقط نمایش دادن زمان ، مورد نیاز می باشد

فعال بودن توانایی هایی همچون سنسور ضربان قلب و روشنایی زیاد صفحه نمایش، عمر باتری را کم می کند.

روشن بودن اعلان های بدون استفاده که موجب مصرف باتری گوشی می شوند

رفغ مشکلات رایج اپل واچ ها

راه حل های رفع مشکلات اپل واچ

عموما راه های زیادی به منظور حل مشکلات و مسائلی در هنگام بهره گیری از اپل واچ با آن ها مواجه می شوید ؛ موجود است. در ادامه قصد دارین تا این راه حل ها را بررسی نماییم.

1) برقرار نمودن اتصال بلوتوث ، بعد از رعایت فاصله مورد نیاز

در بعضی مواقع ،  اتصال بلوتوث ساعت هوشمند با گوشی برقرار نمی شود. راه های گوناگونی وجود دارند که بتوانید این مشکل را حل نمایید که از مهم ترین آنان می توان به موارد زیر اشاره نمود :

خاموش و روشن نمودن حالت پرواز (Airplane mode)

نگه داشتن دکمه کناری تا هنگام باز شدن منوی اسلایدر (Power Off)، بعد ،  راه اندازی مجدد با نگه داشتن دکمه کناری تا نمایان گردیدن لوگوی اپل

خارج کردن اپل واچ از حالت جفت بودن یا به اصطلاح  Unpair Apple Watch

همچنین بخوانید : رفع مشکل خاموش یا روشن نشدن بلوتوث گوشی

راه حل نهایی ، همان پاک کردن همه محتوا ها و تنظیمات موجود در اپل واچ به صورت زیر:

Settings > General > Reset > Erase All Content and Settings

2) خالی گشتن ناگهانی باتری موبایل به هنگام اتصال به مچ بند

باتری موبایل به آسانی تحت تاثیر عملکرد گجت های هوشمند قرار می گیرد و دچار این مشکل تخلیه سریع می شود. به منظور رفع کردن این مشکل ، دو راه حل زیر را امتحان نمایید :

ریست نمودن گوشی و اپل واچ

جفت کردن مجدد اپل واچ با گوشی

3) مشکل خاموش شدن مچ بند یا همان روشن نشدن اپل واچ

روشن نشدن اپل واچ می تواند به منزله ایجاد شدن یک مشکل جدی و یا یک مسئله کاملا ساده باشد ؛ لذا پیشنهاد می شود اقدامات خودسرانه را انجام ندهید و هول هم نشوید .  راه حل های زیر برای رفع این مشکل قادرند تا موثر باشند :

چک کردن شارژ اپل واچ

خاموش نمودن  Power Reserve

نگه داری دکمه کناری و Digital Crown برای مدت زمان 10 ثانیه تا نمایان گشتن لوگوی اپل

4) عمر ضعیف باتری اپل واچ

شاید این مورد را پس از مدت ها حس نمایید ؛  این مورد که شارژ اپل واچ خیلی زودتر از پیش تمام می شود . و یا حتی ممکن است در یک اقدام هوشمندانه تصمیم بر این گرفته باشید که به منظور جلوگیری از این مشکل ، اقداماتی را انجام بدهید. در هر حال ،  موارد زیر قادرند تا اثربخش باشند.

بهره گیری از حالت  Power Reserve

خاموش نمودن نوتیف ها

کم کردن مقدار روشنایی: Settings > Brightness & Text Size

خرید کردن بند اپل واچ با باتری داخلی

غیر فعال نمودن گزینه  Wake Screen on Wrist Raise

خاموش نمودن سنسور ضربان قلب با فعال نمودن گزینه Power Saving mode

5)مشکل شارژ نشدن ساعت های هوشمند اپل

آخرین مشکلی که در ادامه این مطلب به بررسی آن پرداخته ایم ؛ مسئله شارژ نشدن اپل واچ می باشد. عموما متداول ترین دلیل این مشکل ، عدم بهره گیری از شارژر اصلی می باشد. راه حل های این مشکل عبارتند از :

بهره گرفتن از شارژر اپل و آداپتور اصلی ساعت هوشمند

چک کردن سلامت سوکت شارژر با وصل کردن آن به لپتاپ، آداپتور و یا کامپیوتر شخصی

نگه داری دکمه کناری تا هنگام باز شدن منوی اسلایدر (Power Off)، سپس راه اندازی دوباره با نگه داری دکمه کناری تا نمایان شدن لوگوی اپل.

نگه داری دکمه کناری و Digital Crown برای 10 ثانیه تا نمایان گشتن لوگوی اپل.

 

درباره ما

فروشگاه اینترنتی هشت ایران به جهت سهولت ، قیمت مناسب و داشتن کیفیت بسیار متمایز در خرید، همواره در تلاش بوده است بستری فراهم نماید که پاسخگوی تمامی سلیقه ها و رده های مختلف سنی باشد .
هشت ایران یکی از بزرگترین، جامع ترین و بروزترین سایت های خرید آنلاین است که راحتی در خرید، قیمت پایین و تنوع بالای محصولاتی همچون : لوازم خانگی ، ماشین های اداری و لپ تاپ ، گوشی هوشمند و … ، خرید اینترنتی ناب و لذت بخشی را پیش روی شما قرار می دهد.