پشتیبانی: 04133101002
فروشگاه اینترنتی تخصصی لوازم خانگی
رهگیری سفارش
کولر آبی سلولزی چیست
کولر آبی سلولزی و فرق آن با کولر آبی پوشالی

کولر آبی سلولزی چیست

با شروع فصل گرما نیاز به یک وسیله سرمایشی بیش از هر زمان دیگری احساس می شود. در میان وسایل سرمایشی شما با تنوع زیادی از محصولات در بازار لوازم خانگی مواجه هستید . امروزه نماد یک وسیله سرمایشی در منزل یا محل کار کولر ها هستند . کولرهای امروزی در انواع طرح ها و مدل ها و با عملکرد فنی متفاوت تولید و روانه بازار می گردند . آشنایی با عملکرد انواع کولرها می تواند شما را در انتخاب بهترین نوع کولر کمک نماید و راهنمای خوبی برای شما در انتخاب هایتان باشد . اگر می خواهید در مورد عملکرد انواع کولرها بیشتر بدانید توصیه می کنیم تا آخر این مقاله همراه ما باشید . 

اگر بخواهیم یک دسته بندی کلی از انواع کولر ها داشته باشیم می توان کولرهای آبی را در دسته های زیر تقسیم بندی نمود . 

1- کولر آبی پرتابل 

کولر آبی پرتابل همان کولرهای آبی قابل حمل هستند که در محیط هایی با متراژ کم و متوسط می توانید از آن استفاده نمایید . این مدل از کولرهای آبی به دلیل قابل حمل بودن جذابیت زیادی برای کاربران دارد و در سرمادهی نیز می تواند گزینه مناسبی برای محیط هایی با متراژ متوسط میباشد . 

کولر آبی پرتابل را می توانید به صورت کولر آبی ایستاده یا رومیزی مورد استفاده قرار دهید . کولر آبی قابل حمل یا همان کولر آبی پرتابل در طرح های مختلفی تولید می گردند که از بهترین برندهای کولر آبی پرتابل می توان به برند هاردستون Hardstone ، برند دونار Donar ، برند سیلوان Silwan اشاره نمود .  

2- کولر آبی پوشالی 

همه ما کولرهای آبی را با نوع کولر آبی پوشالی می شناسیم . پوشال ها در این مدل از کولرهای آبی نقش اساسی را ایفا می نمایند . پوشال ها با جریان آبی که در داخل اتاقک وجود دارد خیس می شوند . هوای گرم به پوشال های خیس برخورد کرده و در این فرآیند گرمای هوا توسط قطرات آب گرفته می شود و دمای آن کاهش می یابد . این فرآیند که به فرآیند سرمایش تبخیری شهرت دارد ریشه و قدمتی طولانی دارد که در کولرهای آبی نیز از آن الهام گرفته شده است . 

3- کولر آبی رومیزی

کولر آبی رومیزی نوع دیگری از کولر های آبی می باشند که در سایز کوچک و برای محیط های کوچک طراحی گردیده اند . ظرفیت سرمایش این مدل از کولرها بالا نیست لذا از از کولر آبی رومیزی انتظار زیادی در سرمادهی نداشته باشید . کولر آبی رومیزی برای محیط های کوچک طراحی گردیده است و برای محیط هایی با متراژ متوسط و بالا نمی تواند کارایی داشته باشد . 

4- کولر آبی سلولزی

آنچه ما را بر آن داشت تا این مقاله را برای مخاطبان فروشگاه لوازم خانگی هشت ایران بنویسیم معرفی کولر آبی سلولزی می باشد . این نوع از کولرها همان عملکرد کولر آبی پوشالی را دارند و تنها تفاوت آن در نوع واسط تبخیری آنها می باشد . در کولر آبی سلولزی به جای پوشال از پدهای سلولزی استفاده می شود . پدهای سلولزی خود مزایای زیادی را برای کولر آبی سلولزی ایجاد می نمایند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم نمود.

آنچه تا به اینجا بیان شد معرفی انواع کولرها و نوع عملکرد آنها بود .  قصد داریم در ادامه این مقاله به صورت ریز در مورد کولر آبی سلولزی با شما صحبت نماییم . البته این را هم باید گفت که کولر آبی کنترل دار ، کولر سلولزی تبخیری ، کولر آبی ایستاده ، کولر آبی پلیمری نام دیگر چهار گروه اصلی کولرهای آبی می باشد و نام مدل جدیدی از کولر های آبی نمی باشد . به عنوان مثال برخی از کولرهای ایستاده دارای کنترل می باشند که به کولر آبی کنترل دار معروف می باشند.

کولر آبی سلولزی چیست


کولر آبی سلولزی چیست و فرق آن با کولر آبی پوشالی

آنچه در ابتدای این مقاله نیز به آن اشاره شد تنها ترین تفاوت کولر آبی سلولزی با کولر آبی پوشالی نوع واسط تبخیری این دو نوع کولر می باشد . کولر آبی پوشالی از پوشال به عنوان واسط تبخیری استفاده می کند ولی در کولر آبی سلولزی از پدهای سلولزی به عنوان واسط تبخیری استفاده می شود . در مقابل معایبی که پوشال ها برای کولر آبی پوشالی ایجاد می نمایند پدهای سلولزی مزایایی را برای کولر آبی سلولزی ایجاد می نمایند . در ادامه به مزایای کولر آبی سلولزی و در مقابل این مزیت ها به معایب کولر آبی پوشالی خواهیم پرداخت . 

  • معایب کولر آبی پوشالی به واسطه وجود پوشال

1- پوشال های کولر بافت نامنظمی دارند و همین نامنظمی و شکننده بودن پوشال ها می تواند باعث جداشدن ذرات ریز از بافت کلی پوشال ها گردد. این ذرات جداشده به مرور زمان بیشتر می شود و باعث بی نظمی بیشتر بافت پوشال ها و در نتیجه کاهش راندمان کولر آبی می گردد. 

2- ناهمگنی پوشال ها باعث عدم یکنواختی جذب آب توسط آن ها می گردد . شاید برای شما هم اتفاق افتاده است که در کولرهای پوشالی ببینید که برخی از قسمت های پوشال خشک و برخی دیگر کاملا مرطوب هستند . این اتفاق به سبب ناهمگن بودن بافت کلی پوشال های کولر آبی پوشالی است و همین عدم یکنواختی باز باعث کاهش راندمان کولر آبی می گردد. 

3- داخل پوشال ها به دلیل رطوبت زیاد زمینه مناسبی را برای رشد باکتری ها فراهم می آورد . رشد باکتری ها سبب می شود تا این آلودگی به محیط منتقل شود و باعث ایجاد برخی بیماری های تنفسی گردد . البته این را هم بگوییم که برای رفع این مشکل راه کارهایی وجود دارد که در این مقاله به این روش ها اشاره نخواهیم نمود.

  • مزایای کولر آبی سلولزی 

در مقابل معایب استفاده از پوشال در کولر های آبی پوشالی استفاده از پد های سلولزی مزایایی را برای این نوع کولرها ایجاد نموده است که در ادامه به آنها اشاره می گردد. 

1- پدهای سلولزی بر خلاف پوشال بافت یکنواختی دارند. همین ویژگی پد های سلولزی باعث میشود تا آن معایبی که برای کولر آبی پوشالی ذکر گردید برای این مدل از کولرها به وجود نیاید. 

2- استفاده در پد سلولزی در کولر آبی سلولزی باعث بالا رفتن راندمان کولر سلولزی ، توزیع یکنواخت آب و انتقال خنکی بیشتر می گردد. 

3- پدهای سلولزی به نسبت پوشال عمر بالاتری دارند ولی برای خرید آن باید هزینه زیادی پرداخت نمایید. البته این را هم باید گفت که این هزینه زیاد می تواند توجیه اقتصادی داشته باشد چرا که استفاده از پد سلولزی هم طول عمر آنها را تضمین می کند و هم راندمان کولر را بالا می برد . 

با توجه به مزایایی که برای کولر آبی سلولزی اشاره نمودیم شاید این سوال را از خود بپرسید که آیا تبدیل کولر پوشالی به سلولزی امکان پذیر است ؟ در جواب این سوال باید گفت که به ساده ترین شکل ممکن می توان کولر پوشالی را به کولر سلولزی تبدیل کرد . نگران اندازه کولر خود نباشید چرا که برای هر اندازه ای می توانید پد مربوط به آن را از بازار پیدا کنید . در صورت عدم یافتن پد هم اندازه با ابعاد کولر آبی پوشالی این امکان برایتان فراهم است تا با برش قسمت های اضافی پد سلولزی کولر آبی پوشالی را به کولر سلولزی تبدیل نمایید . 

کولر سلولزی بخریم یا پوشالی 

با توجه به مطالب گفته شده می توان نتیجه گرفت که کولر سلولزی با توجه به مزایایی که دارد برای خرید مناسب تر است . اگر انتخاب شما برای خرید کولر در فصل گرما کولر آبی سلولزی باشد باید سوالات زیر را قبل از خرید کولر آبی از خود بپرسیم ؟

  • بهترین مارک کولر آبی سلولزی کدام است ؟ 

  • قیمت پوشال سلولزی در بازار چند است ؟ 

  • در کنار مزایای این مدل از کولر ها معایب کولر آبی سلولزی چیست ؟ 

  • بهترین مرجع برای خرید کولر آبی سلولزی کجاست ؟ 

پاسخ به سوالات بالا برای هر خریداری می تواند مهم باشد و او را به سوی خرید بهترین کولر آبی سلولزی هدایت نماید . 

کولر آبی سلولزی چیست و فرق آن با کولر آبی پوشالی


معایب کولر آبی سلولزی 

شاید مهمترین شکایتی که دارندگان کولر آبی سلولزی از آن دارند استشمام بوی بد از آنها باشد . همان طور که اشاره کردیم پدهای سلولزی رطوبت بیشتری را به نسبت کولر آبی پوشالی جذب خود می کنند . رطوبت بالا درون پدهای سلولزی باعث می شود تا زمینه رشد باکتری ها در کولر آبی سلولزی فراهم گردد و در نتیجه باعث استشمام بوی بد از این کولرها گردد . این مشکل در کولر های آبی نیز وجود دارد و راه حل هایی برای این کار وجود دارد که می تواند شما را از این مشکل رهایی بخشد . 

بهترین مارک کولر آبی سلولزی

در بین برندهای ایرانی می توان از برند دونار Donar ، آزمایش ، انرژی و ... به عنوان بهترین مارک های کولر آبی نام برد . همان طور که اشاره شد اگر یک کولر آبی پوشالی دارید می توانید به ساده ترین شکل ممکن کولر آبی خود را به کولر سلولزی تبدیل نمایید . 

قیمت پوشال سلولزی 

پدهای سلولزی در ابعاد مختلفی تولید می گردند و هر کدام از آنها نیز به نسبت ابعاد دارای قیمت های متفاوتی هستند . به نسبت برند کولر آبی و ابعاد کولر می توانید پد مربوطه را از بازار خریداری نمایید . با توجه به نوسانات قیمتی در بازار نمی توان قیمت مشخصی برای پوشال سلولزی ذکر نمود. 

خرید کولر آبی هشت ایران 

برای خرید کولر آبی شما باید بین خرید سنتی و خرید آنلاین یکی را انتخاب کنید . امروزه خرید های آنلاین با توجه به مزایای متعددی که دارند بیشتر مورد توجه هستند و از این رو  مردم به خرید آنلاین راغب هستند . در مقابل افرادی که خرید آنلاین را به خرید های سنتی ترجیح می دهند باز افرادی هستند که به دلیل عدم آگاهی از حقوق خود به عنوان مشتری از مزیت های خرید آنلاین چشم پوشی می کنند و باز به سمت بازار سنتی پیش می روند . 

فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی هشت ایران ضمن احترام گذاشتن به حقوق مصرف کنندگان فرصتی را برای خریداران فراهم آورده است تا بتوانند انواع کولر را با بهترین قیمت ها از این فروشگاه خریداری نمایند . فروشگاه هشت ایران به عنوان یک مرجع تخصصی در حوزه لوازم خانگی بهترین کولرهای آبی را با بهترین قیمت در سایت فروشگاهی خود موجود نموده است . فروشگاه هشت ایران تمامی کولر های آبی خود را با گارانتی معتبر شرکتی برای مشتریان ارائه می نماید و همین مزیت باعث می شود تا از فروشگاه هشت ایران خریدتان را انجام دهید . 


کامل ترین مرجع راهنمای خرید جاروبرقی ایرانی و خارجی
نکات مهم در هنگام خرید جاروبرقی