پشتیبانی: 04133101002
فروشگاه اینترنتی تخصصی لوازم خانگی
رهگیری سفارش
کدام نوع اتو برای ما مناسب است؟
اتو پرسی ، اتو مخزن دار یا اتو بدون مخزن؟

 کدام نوع اتو بخار

اتو بخارهای امروزی که به چنین شکل ساده ای لباس های ما را اتو می نمایند سیر تکاملی و پیشرفت خود را از سال 1926 شروع کرده اند. اتو بخارهای امروزی در حالت کلی به 4 دسته تقسیم می شوند. بهترین مارک اتو لباس را می توانید به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی هشت ایران خرید نمایید.

خرید اتوبخار

اتو بخارها در 4 مدل اتو بخار پرسی ، اتو بخار دستی ( اتو بخار مخزن دار ، اتو بخار بدون مخزن ) ، اتو بخار ایستاده و اتو بخار صنعتی طراحی و ساخته می شوند. 

اتو بخارهای پرسی

اتو بخار های پرسی توان زیادی را در اتو کردن لباس ها دارند و برای اتوکردن پارچه های بزرگ مثل پرده و ملحفه بسیار مناسب می باشند.نگهداری اتو بخار پرسی با داشتن یک پایه ی نسبتا بزرگ می تواند برای خانه های با متراژ کم، دردسر ساز باشد. قبل از خرید اتوبخار پرسی حتماً این موضوع را در نظر بگیرید تا مشکلی از این بابت برایتان پیش نیاید.

اتوبخار مخزن دار

اتوبخارهای مخزن دار سبک تر از اتوهای بدون مخزن می باشند. بخار تولید شده توسط اتو بخارهای مخزن دار به مراتب بیشتر از اتو بخار های معمولی می باشد. اتو بخارهای مخزن دار با تولید بخار بیشتر برای اتو کشی پارچه های ضخیم مناسب هستند و به راحتی می توانند چین و چروک آن ها را باز نمایند. از آنجایی که اتو بخارهای مخزن دار دارای یک مخزن جداگانه آب می باشند در هنگام اتوکشی باید به فکر مکانی برای نگهداری آن باشید.

اتوبخار معمولی 

بخار تولید شده توسط اتو بخارهای معمولی به مراتب کمتر از اتو بخارهای مخزن دار می باشد. همین موضوع باعث می شود تا وزن اتو بخارهای معمولی بیشتر از اتو بخارهای مخزن دار گردد. در این اتو بخارها رفع چین و چروک لباس ها بیشتر به خطر وزن خود اتو و فشار وارده بر سطح پارچه ها می باشد. اتو بخارهای معمولی قیمت پایین تری را به نسبت اتو بخارهای مخزن دار دارند. 

اتو بخار ایستاده

با استفاده از اتو بخار ایستاده می توانید چین و چروک پرده ها را بدون بازکردن آنها به ساده ترین شکل ممکن باز نمایید. میزان بخار تولیدی توسط بخارگرها بیشتر از اتوبخارهای دستی می باشد.

راهنمای خرید بهترین اتوبخار

با توجه به نکات زیر می توانید بهترین اتوبخار را متناسب با نیازهای خودتان خریداری نمایید.

1- جنس کفی اتو

بدون شک مهمترین بخش یک اتو بخار کفی آن می باشد. لباس ها با کفی اتو در ارتباط هستند و جنس کفی اتو می تواند بر کیفیت اتوکشی شما تاثیر مستقیمی داشته باشد. کفی اتو بخار اگر به راحتی روی لباس سُر بخورد ، دوام و استحکام بالایی داشته باشد ، انتقال حرارتی بالایی داشته باشد و در نهایت به لباس هایتان نچسبد بهترین نوع کفی برای اتوبخار می باشد. از بهترین انواع کفی های اتو بخار ها می توان به کفی استیم گلاید و سرامیکی اشاره نمود که همه ویژگی های گفته شده را دارا میباشند. در هنگام خرید اتو بخار حتما به جنس کفی اتو بخار توجه ویژه ای داشته باشید. 

2- سیستم ضدرسوب

 آب های لوله کشی حاوی یک سری املاح آهکی می باشند که باعث ایجاد رسوب در اتو بخار می گردد. رسوب ها منافذ خروجی بخار را مسدود می کنند و کیفیت اتوکشی را بسیار پایین می آورند. برخی اتوها مجهز به سیستم ضدرسوب می باشند که به طور خودکار اتوی شما را رسوب زدایی می نماید.

3- میزان بخاردهی اتو بخار

هر اتو بخاری در هر دقیقه به میزان مشخصی بخار تولید می نماید.هر چقدر میزان بخار تولیدی توسط اتوبخار بیشتر باشد اتوکشی برای شما راحت تر می گردد و چین و چروک لباس هایتان سریع باز می شوند.حتما در هنگام خرید اتو بخار به این پارامتر مهم توجه داشته باشید.گاهی چین و چروک ها با بخارپیوسته ای که توسط اتوبخار تولید می گردد باز نمی شوند. لازم است تا میزان بخار بر آن نقطه به صورت لحظه ای زیاد گردد که این ویژگی با عنوان بخاردهی لحظه ای در اتو بخارها شناخته می گردد. برای خرید بهترین اتو بخار این مشخصه ی مهم را مدنظر داشته باشید و اتو بخاری انتخاب نمایید تا بخار بیشتری را بتواند در لحظه ایجاد نماید.

4- ایمنی  اتوبخار

عدم رعایت نکات ایمنی در هنگام استفاده از  اتو بخارها گاه می تواند باعث سوختگی و حتی آتش سوزی گردد. اتوبخار ها از یک طرف تولید بخار می نمایند و از طرفی داغ بودن کف آنها می تواند منجر به بروز این گونه اتفاق تلخ و ناگوار گردد. خوشبختانه اتو بخارهای امروزی با ضریب ایمنی بالا طراحی و روانه بازار می شوند.به عنوان مثال سیستم خاموشی خودکار در اتو های بخار از جمله آن ویژگی های بسیار مهمی است که می تواند از بروز حوادث جلوگیری نماید.

5- اتوبخارهای مجهز به انواع فناوری ها 

برندهای معتبر در اتو بخارهای تولیدی خود سعی می کنند تا اتو بخارهای عرضه شده خود را مجهز به انواع فناوری های روز نمایند. به طور مثال تکنولوژی تنظیم دمای مطلوب (Optimal Temp) به طور خودکار حرارت اتو را برای انواع مختلف پارچه ها تنظیم می نماید. با این تکنولوژی دیگر نیازی نیست تا نگران سوختن لباس ها و چسبیدن آنها به کف اتو باشید.به هنگام خرید اتو بخار سعی کنید تا دستگاه انتخابی شما مجهز به انواع تکنولوژی های روز باشد.
اتو بخارهای ایستاده، اتو بخار مخزن دار، اتو بخار پرسی را می توانید به صورت آنلاین از طریق فروشگاه هشت ایران به بهترین قیمت خرید نمایید. از بهترین برند های اتو بخار می توان به مارک های اتو تفال ، اتو فیلیپس ، اتو بیزل ، اتو مایر ، اتو بیسمارک ، اتو سوناشی اشاره نمود.

اشتراک گذاری

قطعه پویای شما در اینجا نمایش داده می شود ... این پیام نمایش داده می شود زیرا شما هم فیلتر و هم الگویی برای استفاده ارائه نکرده اید.
انتخاب یک غذاساز خوب
چگونه یک غذاساز خوب انتخاب کنیم؟