پشتیبانی: 04133101002
فروشگاه اینترنتی تخصصی لوازم خانگی
رهگیری سفارش
کانوکشن در مایکروویو و سولاردام چیست
تفاوت مایکروویو و سولاردام

کانوکشن در مایکروویو و سولاردام چیست

از زمان ورود مایکروویو به آشپزخانه ها همه ما ایرانی ها کاربرد این دستگاه را تنها در یخ زدایی غذاها می دانستیم. کسانی که در خانه خود مایکروویو داشتند هیچ نگرانی از بابت آماده شدن سریع غذاهایشان نداشنتد. مواد غذایی یخ زده در کمترین زمان در داخل مایکروویو آماده طبخ می شدند و این کاربرد مایکرویو برای همه ما جذاب بود. امروزه مایکروویو ها که جزو محبوب ترین لوازم برقی پخت و پز می باشند دارای تکنولوژی های به روز تری می باشند که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

در کنار مایکروویو اگر بخواهیم از دیگر وسیله محبوبی که امروزه کاربرد آن عمومی تر شده است صحبت کنیم باید از سولاردام سخن بگوییم. سولاردام عملکردی شبیه مایکروویو دارد که برخی از تفاوت های آن باعث شده است که برخی خرید سولاردام را به خرید مایکروویو ترجیح دهند. در ارتباط با تفاوت مایکروویو و سولاردام نکاتی را در ادامه این مقاله خواهیم گفت.

امروزه بیشتر کسانی که به دنبال خرید مایکروویو یا سولاردام هستند به دنبال دستگاهی می گردند که از قابلیت کانوکشن پشتیبانی نماید. تکنولوژی کانوکشن  مایکروویو و سولاردام به قدری در کیفیت و نوع پخت غذا تاثیر دارد که شرکت های تولید کننده سعی دارند این تکنولوژی را در همه مدل های این دو دستگاه پیاده سازی نمایند. اینکه تکنولوژی کانوکشن چیست و چه تفاوتی بر روی مدل پخت و پز خواهد گذشت موضوعی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. قبل از بیان این موضوع تفاوت دو دستگاه مایکروویو و سولاردام را بررسی می نماییم و سپس به سراغ تاثیر این تکنولوژی در این دو لوازم برقی پخت و پز خواهیم پرداخت.

تفاوت مایکروویو و سولاردام کانوکشن دار در چیست؟

همانطور که می دانید علت زود پخته شدن مواد غذایی در داخل مایکروویو و سولاردام تابش تشعشات در داخل این دو دستگاه می باشد. قطعه ای که باعث ایجاد این تشعشعات می شود مگنترون می باشد . در واقع این قطعه باعث می شود تا امواجی با طول موج مشخصی در داخل دستگاه ایجاد شوند.انعکاس این امواج بر روی مواد غذایی باعث میشود تا مولکول های آب در درون مواد غذایی شروع به تحرک نمایند. این تحرک مولکول های آب سبب می شود تا دیگر مولکول های مواد غذایی نیز دارای انرژی جنبشی گردند و همین انرژی جنبشی باعث می شود تا دمای مواد غذایی بالاتر رود.

این مکانیزم برای مایکروویو و سولاردام یکسان می باشد و هر دوی آنها در این مکانیزم مشترک هستند. آنچه باعث تفاوت سولاردارم با مایکروویو ها می شود وجود المنت های نوری در سولاردام می باشد. در سولاردام علاوه بر مگنترون یک هیتر زغالی در بالا و یک مگاهیتر در پایین دستگاه سولاردام تعبیه شده است.

هیتر زغالی مجهز به رشته های زغالی می باشند که امواج نورانی با حرارت زیاد را از بالای دستگاه به مواد غذایی می تاباند.

مگاهیتر نیز که در پایین دستگاه قرار دارد خود مجهز به هیترهای سرامیکی و هالوژنی می باشد که امواج نورانی با حرارت بالا را از پایین دستگاه به سمت مواد غذایی هدایت می نماید.

در حقیقت تفاوت مایکروویو و سولاردام را در قسمت عملکردی می توان در همین المنت های نوری خلاصه نمود.

علاوه بر تفاوت عملکردی ،  این دو دستگاه از نظر طراحی داخلی نیز با یکدیگر تفاوت دارند. طراحان سولاردام به یک تغییر جزئی در طراحی داخلی توانستند کارایی دستگاه سوالاردام را به نسبت مایکروویو ارتقا دهند. محفظه داخلی سولاردام به صورت استوانه ای طراحی گردید تا انعکاس امواج به بهینه ترین حالت در این دستگاه صورت گیرد. همین حالت استوانه ای شکل محفظه داخلی یکی از دلایلی است که سبب می شود تا سرعت پخت در  سولاردام 1.5 برابر سرعت پخت در مایکروویو ها باشد.

کانوکشن در مایکروویو و سولاردام چیست

تعریف مایکروویو کانوکشن دار

وقتی حرف از مایکروویو یا سولاردام کانوکشن دار میزنیم در واقع از وجود یک فن در پشت دستگاه مایکروویو و سولاردام سخن می گوییم . این فن باعث می شود که حرارت ایجاد شده در داخل این دو دستگاه به طور یکنواخت در داخل محفظه پخش گردد و همین یکنواختی باعث پخت مواد غذایی می شود. در حقیقت این تکنولوژی به ظاهر ساده برخی مزیت های مهمی را در مدل پخت و پز ایجاد می نماید که در ادامه به آن می پردازیم.

مزیت مایکروویو کانوکشن دار

همان طور که اشاره شد امروزه برخی از دستگاه های سولاردام و مایکروویو دارای تکنولوژی کانوکشن می باشند. اگر بخواهیم به زبانی ساده مزیت این تکنولوژی را شرح دهیم باید گفت که کانوکشن در سولاردام و مایکروویو باعث میشود تا مواد غذایی اولا به صورت یکنواخت پخته شوند و ثانیا مواد غذایی طعم بهتری پیدا کنند. از دیگر مزیت های کانوکشن در مایکروویو و سولاردام می توان به موارد زیر اشاره نمود.


  •  با وجود کانوکشن و با توجه به یکنواختی پخش حرارت مواد غذایی به خوبی مغز پخت می گردند.

  • مایکروویو های کانوکشن دار هیچ گاه اجازه نمی دهند غذای شما بیش از حد برشته گردد. در برخی از غذاها که برشتگی حاصل از عدم یکنواختی حرارت یک نقیصه مهم محسوب می شود این مزیت می تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

  • اگر می خواهید کیک خانگی شما در درون مایکروویوها به صورت یکنواخت پف کند حتما از مایکروویو های کانوکشن دار استفاده نمایید.

  • همان طور که اشاره شد پخت غذا با مایکروویو کانوکشن دار به نسبت مایکروویو بدون کانوکشن در مدت زمان کوتاه تری صورت می گیرد. از آنجایی که مایکروویو یکی از پرمصرف ترین لوازم برقی پخت و پز می باشند لذا استفاده از مایکروویو و سولاردام کانوکشن دار سبب کاهش برق مصرفی تان می گردد.

شاید تنها ترین عیبی که می شود از مایکروویوهای کانوکشن دار گرفت این باشد که باید هزینه ی بیشتری را بابت خرید این نوع از مایکروویوها بپردازید. البته با توجه به مزایای متعددی که برشمردیم هزینه کردن برای این نوع از مایکروویوها می تواند توجیه اقتصادی داشته باشد.
 

خرید مایکروویو و سولاردام کانوکشن دار

آیا شما هم به دنبال خرید مایکروویو و سولاردام کانوکشن دار با بهترین قیمت و کارایی هستید ؟ اگر به دنبال خرید آنلاین مایکروویو و سولاردام هستید فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی هشت ایران پیشنهادات فوق العاده ای برایتان دارد . فروشگاه هشت ایران  با موجود نمودن انواع مایکروویوهای کانوکشن دار در سایت فروشگاهی خود فرصتی را فراهم آورده تا بتوانید سولاردام و مایکروویو کانوکشن دار را به بهترین قیمت خریداری نمایید.
 جهت خرید کافی است وارد سایت فروشگاه هشت ایران شوید و با انتخاب محصول مورد نظر خود به امن ترین شکل ممکن خریدتان را انجام دهید . فروشگاه هشت ایران فرصتی را فراهم نموده است تا قبل از خرید مشاوره تخصصی با تیم پشتیبانی برقرار نمایید. جهت این کار کافی است وارد سایت فروشگاه هشت ایران شوید و از قسمت مربوطه مشاوره رایگان را درخواست نمایید. با توجه به اینکه سولاردام و مایکروویو قیمت های چند میلیونی دارند لذا مشاوره قبل از خرید مایکروویو و سولاردام می تواند ضامن انتخاب درست شما به هنگام خرید این دو دستگاه محبوب باشد. از بهترین مایکروویوهای کانوکشن دار می توان به مایکروویو دلمونتی ، مایکروویو ال جی ، مایکروویو سامسونگ ، سولاردام بیزل و ... اشاره نمود.

اشتراک گذاری

آشنایی با کاربرد بخارشوی
راهنمای خرید بخارشو