پشتیبانی: 04133101002
فروشگاه اینترنتی تخصصی لوازم خانگی
رهگیری سفارش
کامل ترین مرجع راهنمای خرید جاروبرقی ایرانی و خارجی
نکات مهم در هنگام خرید جاروبرقی

کامل ترین مرجع راهنمای خرید جاروبرقی ایرانی و خارجی

جاروبرقی به عنوان یک دستگاه نظافتی توانسته جایگاه ثابتی را در سبد خرید مردم باز نماید. جاروبرقی به عنوان یک دستگاه مکشی می تواند به ساده ترین شکل ممکن محیط شما را تمیز و پاکیزه نماید . به خاطر عملکرد مکشی و نظافتی ، جاوربرقی به انگلیسی Vacuum cleaner  نام گذای شده است و علت این نام گذاری را می توان در عملکرد جاروبرقی جستجو کرد . Vacuum اشاره به عملکرد مکشی جاروبرقی دارد و Cleaner اشاره به این دارد که این دستگاه در دسته وسایل نظافتی می باشد. در ارتباط با جاروبرقی سوالات زیادی مطرح است که در این مقاله سعی داریم به تمام آن ها پاسخ دهیم .

از سوالات متداول در ارتباط با جاروبرقی می توان به موارد زیر اشاره نمود :

اگر چه بیشتر مورخان از مک فی ( مک گافی ) به عنوان مخترع جاروبرقی یاد می کنند ولی آنچه از شواهد پیداست قبل از او دنیل هیس توانسته بود اولین دستگاه جاروبرقی را طراحی نماید.

جاروبرقی ها با قدرت مکشی ایجاد شده می توانند انواع مواد را از روی سطوح به سوی خود جذب نمایند . 

از نظر شکل ظاهری و عملکرد می توان جاروهای برقی را به 6 دسته کلی جاروبرقی خوابیده یا جعبه ای ( خانگی ) ، جاروبرقی ایستاده یا عصایی ، جاروبرقی سطلی ، جاروبرقی رباتیک ، جاروبرقی مرکزی ، جاروبرقی چندکاره تقسیم بندی نمود. 

در ادامه مقاله به مهمترین نکات اشاره خواهیم نمود. 

در بین جاروبرقی های ایرانی می توان از برند پارس خزر Pars Khazar ، برند پاکشوما Pakshoma ، برند اسنوا Snowa ، برند ناسا الکتریک Nasa Electric ، برند امرسان Emersun به عنوان بهترین برند های جاروبرقی ایرانی نام برد . 

در بین جاروبرقی های خارجی معتبر که همواره رضایت کاربران را به همراه داشته است می توان از برند فیلیپس Philips ، برند پاناسونیک Panasonic ، برند Bosch ، برند Bizel نام برد . 

جاروبرقی های خانگی که امروزه با ظاهری جذاب و قدرت مکش بالا تولید می گردند در طول زمان دستخوش تغییرات زیادی شده اند . اولین جاروبرقی اختراع شده توسط دنیل هس که متشکل از یک دمنده و برس چرخان بود به رفتگر فرش مشهور شد . پس از آن مک فی با قرار دادن موتور الکتریکی در داخل جاروبرقی ها یک تغییر بزرگ در نحوه عملکرد جاروبرقی ها ایجاد نمود و نام خود را به عنوان اولین مخترع جاروبرقی در جهان ثبت کرد . در تاریخ 1927 و بعد از جنگ جهانی دوم تغییرات شگرفی در صنعت و تکنولوژی رخ داد که جاروبرقی ها نیز از این تغییر بی نصیب نماندند . جاروبرقی های آن دوره شباهت زیادی با جاروبرقی های امروزی داشتند و به نوعی جاروبرقی های امروزی با الهام از آن جاروبرقی ها تولید گردیده اند . 

انواع جاروبرقی از نظر شکل ظاهری و عملکرد

جاروبرقی های امروزی در شکل های مختلف و عملکرد های متفاوت تولید می گردند که می توان آنها را در دسته بندی های زیر تقسیم نمود.

1- جاروبرقی خوابیده یا جعبه ای  

از نام این نوع جاروبرقی تعجب نکنید . این نوع از جاروبرقی گونه جدیدی از جاروبرقی نیست و به همان جاوربرقی های خانگی که همه ما از آن استفاده می کنیم اطلاق می شود . در واقع جاروبرقی های خانگی همان جاروبرقی های خوابیده یا جعبه ای می باشند که در دو مدل کیسه ای و مخزنی طراحی و تولید می گردند .

در جاروبرقی های بدون مخزن آشغال ها یا در یک کیسه و یا در یک پاکت یک بار مصرف جمع می گردند . پس از پر شدن کیسه دائم یا پاکت یک بار مصرف باید نسبت به تعویض یا تخلیه پاکت یا کیسه اقدام نمایید . در جاروبرقی های مخزن دار نیازی به خرید پاکت های جاروبرقی ندارید . در این مدل از جاروبرقی ها آشغال ها داخل یک محفظه جمع می گردند و لازم است پس از پر شدن مخزن نسبت به تخلیه آن اقدام نمایید . بسته به سلیقه خودتان می توانید یکی از مدل های جاروبرقی خوابیده را برای خرید انتخاب نمایید .

2- جاروبرقی ایستاده یا عصایی

جاروبرقی های ایستاده یا عصایی نوع دیگری از جاروبرقی های خانگی می باشند که طرفداران کمی در بین ما ایرانی ها دارد . علت استقبال کم از جاروبرقی ایستاده جابجایی دشوار آن ها و همچنین صدای بیشتر آنها به نسبت جاروبرقی های خوابیده می باشد . جاروبرقی عصایی به نسبت جاروبرقی جعبه ای ارزان هستند ولی راحتی استفاده از آنها به راحتی جاروبرقی های جعبه ای نیست .

3- جاروبرقی سطلی

جاروبرقی های سطلی از نظر ظاهری به شکل استوانه ساخته می شوند و از نظر عملکرد قدرت و مکش بالاتری را به نسبت جارورقی ایستاده و جاروبرقی خوابیده از خود نشان می دهند . علاوه بر قدرت بالا وجود مخزن با ظرفیت بالا شما را بی نیاز از تخلیه زود به زود مخزن جاروبرقی سطلی می نماید . جاروبرقی سطلی با توجه به موتور قدرتمندشان علاوه بر کاربرد خانگی برای محیط های صنعتی نیز یک دستگاه نظافتی کاربردی به حساب می آید. به دلیل عملکرد جاروبرقی های سطلی این نوع از جاروبرقی ها به جاروبرقی های صنعتی نیز معروف می باشند.

از جاروبرقی سطلی بیشتر در هتل ها ، مراکز تجاری و ... استفاده می شود . قدرت و نوع عملکرد این نوع از جاروبرقی ها آن ها را به دو گونه جاروبرقی سطلی صنعتی و جاروبرقی سطلی نیمه صنعتی تقسیم می کند . از بهترین برندهای جاروبرقی سطلی می توان به جاروبرقی سطلی هیتاچی Hitachi ، جاروبرقی سطلی امرسان Emersun ، جاروبرقی سطلی هیوندای Hyundai اشاره نمود .

4- جاروبرقی رباتیک

جاروبرقی رباتیک نوع جدیدی از جاروبرقی ها می باشند که امروزه توجه بسیاری را به سوی خود جلب کرده است . جاروبرقی رباتیک نسل جدیدی از جاروبرقی ها می باشند که با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی طراحی و ساخته شده اند . این نوع از جاروها به شکل هوشمند می توانند در محیط حرکت کنند و به طور خودکار محل مورد نظر شما را تمیز نمایند . مدل حرکتی جاروبرقی های رباتیک بسته به نوع جاروبرقی متفاوت می باشد . برخی از جاروبرقی های رباتیک تنها یک مدل حرکتی را در حافظه خود دارند و بر اساس آن الگو شروع به حرکت می نمایند ولی نوع پیشرفته تر جاروبرقی های رباتیک قابلیت برنامه ریزی دارند و می توانید الگوی حرکتی برای آن تعیین نمایید.

5- جاروبرقی مرکزی

این نوع از جاروبرقی ها یک سیستم خاصی از نظافت را برای کاربران فراهم می آورد . برای راه اندازی این سیستم جاروبرقی مرکزی نیاز به طراحی های خاصی می باشد . طراحی سیستم جاروبرقی مرکزی نیاز به بحث های تخصصی دارد که از موضوع این مقاله خارج است . اگر علاقه ای به مطالعه و تحقیق در مورد جاروبرقی مرکزی دارید می توانید از مقاله های نوشته شده در این زمینه استفاده کنید و برای اجرای آن از متخصصین در این زمینه مشورت های لازم را بگیرید.

6- جاروبرقی چندکاره

جاروبرقی چند کاره همان گونه که از اسمش پیداست عملکرد چندگانه ای را می تواند از خود نشان دهد . این نوع از جاروبرقی ها در مدل های مختلفی تولید می گردند و هر کدام از آنها عملکردهای مختلفی را از خود نشان می دهند . با توجه به نیاز خودتان می توانید جاروبرقی چندکاره مورد نظر خود را از بین مدل های مختلف انتخاب نمایید . از عملکردهای جاروبرقی چندکاره می توان به شستشوی فرش ،  موکت ، مبل ، شستشوی سطوح سخت و ... اشاره نمود. برخی از مدل های جاروبرقی چندکاره را می توانید به عنوان یک جاروبرقی آب و خاک استفاده نمایید .

انواع جاروبرقی از نظر شکل ظاهری و عملکرد

نکات مهم در هنگام خرید جاروبرقی

اگر می خواهید هنگام خرید جاروبرقی آن دستگاهی را بخرید که دقیقا متناسب با نیازهای شما باشد توجه به پارامترهای زیر می تواند شما را به سوی انتخاب بهترین ها هدایت نماید .

1- قدرت جاروبرقی

آنچه همه ما از یک جاروبرقی انتظار داریم قدرت پاک کنندگی و تمیز کنندگی آن می باشد . بنابر این هر چه قدرت یک جاروبرقی بیشتر باشد به همان اندازه راحتی کار برای ما بیشتر خواهد شد . فرقی ندارد چه مدلی از جاروهای برقی را می خواهید خریداری نمایید . به هنگام خرید حتما به قدرت جاروبرقی توجه نمایید و آن مدل از جاروبرقی را انتخاب نمایید که قدرت بالاتری داشته باشد .

در ارتباط با قدرت جاروبرقی این را هم در نظر داشته باشید که گاه تبلیغات بر روی قدرت یک جاروبرقی بسیار اغراق آمیز و به دور از واقعیت می باشد . به عنوان مثال در جاروبرقی های خانگی یا همان جاروبرقی جعبه ای قدرت 2500 تا 3500 وات برای یک جاربرقی بسیار توان فوق العاده ای می باشد . قدرتی بیش از این مقدار نه تنها نفعی برای ما ندارد بلکه می تواند موجب بالا رفتن میزان برق مصرفی گردد . لذا به هنگام خرید جاروبرقی یک محدوده قدرت ایده آل را برای خود مشخص نمایید و سپس اقدام به خرید جاروبرقی دلخواه خود نمایید . محدوده قدرتی 1500 تا 2500 وات می تواند برای یک جاروبرقی خانگی ایده آل باشد .

2- میزان صدای جاروبرقی

همه ما در دنیای پرهیاهوی امروزی به دنبال آرامش هستیم و دوست داریم تا ابزار آلاتی که از آن استفاده می نماییم نیز همین آرامش را برای ما منتقل نمایند. جاروبرقی های پر قدرت با صدای پایین بهترین گزینه برای خرید جاروبرقی می باشند . محدوده ی صدای مطلوب برای یک جاروبرقی خوب 75 دسی بل و پایین تر از آن می باشد . البته این عدد برای جاروبرقی های خانگی است و برای انواع دیگر جاروهای برقی اعداد دیگری را باید معیار انتخاب خود قرار دهید .

3- طول سیم جاروبرقی

شاید در نگاه اول این پارامتر جزو کم اهمیت ترین معیارها در انتخاب جاروبرقی به حساب آید ولی با یک مثال می خواهیم اهمیت این موضوع را برای شما تشریح نماییم . فرض کنید می خواهید محیط خانه خود را با جاروبرقی تمیز نمایید . اگر تنها به یک پریزر برق دسترسی داشته باشید و طول سیم جاروبرقی کوتاه باشد چه اتفاقی برایتان خواهد افتاد ؟ بدون شک جاهایی از منزل را نمی توانید با آن جاروبرقی تمیز نمایید و مجبور خواهید بود تا با جاروی دستی یا نپتون محل مورد نظر را تمیز نمایید .

در مثال بالا شاید وجود یک پریز بسیار اغراق آمیز باشد . در مثال دوم فرض می کنیم چند پریز در اتاق باشد و طول سیم جاروبرقی شما نیز کوتاه باشد . در این صورت چه مشکلی می تواند برایتان اتفاق بیفتد ؟ در این مثال نیز کوتاهی طول سیم شما را مجبور خواهد کرد تا از پریزهای برق مختلفی برای جاروکشی استفاده نمایید و این خود می تواند آرامش شما را در هنگام جارو کشی به هم بزند . با توجه به این دو مثال ، واضح است که طول سیم جاروبرقی یکی از پارامترهای بسیار مهم در خرید جاروبرقی به حساب می آید .

4- چرخ های جاروبرقی

به هنگام خرید جاروبرقی به نوع چرخ های جاروبرقی دقت نمایید . با توجه به اینکه جاروبرقی ها با چرخ هایشان بر روی سطوح حرکت می کنند لذا جنس و نوع چرخ ها می تواند برای یک جاروبرقی بسیار مهم باشد . چرخ های جاروبرقی هر چقدر روان تر بر روی سطوح مختلف مانند سرامیک ، پارکت ، فرش و ... حرکت نمایند به همان اندازه می توانند راحتی شما در جاروکشی فراهم آورند.

5- لوله جاروبرقی

شاید نام لوله تلسکوپی را هنگام خرید جاروبرقی از فروشنده شنیده باشید. جاروبرقی امروزی از لوله های تلسکوپی با قابلیت تنظیم ارتفاع بهره می برند . جاروبرقی با لوله تلسکوپی  این امکان را به شما می دهید تا بتوانید به نسبت جایی که می خواهید جارو بکشید ارتفاع لوله را تنظیم نمایید .

6- تجهیزات همراه جاروبرقی

به هنگام خرید جاروبرقی به اقلام همراه جاروبرقی حتما دقت نمایید. اقلام همراه مهم برای هر مدل از جاروبرقی ها می تواند متفاوت باشد . به عنوان مثال برای جاروبرقی های خانگی یا همان جاروبرقی های جعبه ای وجود سَری ها مختلف می تواند مهم باشد ولی برای یک جاروبرقی رباتیک نوع و مدل منبع تغذیه یا همان شارژ می تواند مهم باشد .

کامل ترین مرجع راهنمای خرید جاروبرقی ایرانی و خارجی

کدام برند جاروبرقی را بخریم

پس از آنکه نوع و مدل جاروبرقی خود را انتخاب کردید برند و مارک جاروبرقی می تواند برای خریداران از اهمیت بالایی برخوردار باشد . یک برند معتبر که امتحان خود را پس داده است می تواند خیال شما را از بابت کیفیت جاروبرقی راحت نماید . برای راحتی انتخاب شما در خرید جاروبرقی در ادامه به معرفی بهترین برندهای ایرانی و خارجی می پردازیم .

  • بهترین مارک جاروبرقی ایرانی

در بین جاروبرقی های ایرانی می توان از برند پارس خزر Pars Khazar ، برند پاکشوما Pakshoma ، برند اسنوا Snowa ، برند ناسا الکتریک Nasa Electric ، برند امرسان Emersun به عنوان بهترین برند های جاروبرقی ایرانی نام برد .

  • بهترین برند جاروبرقی خارجی در ایران

در بین جاروبرقی های خارجی معتبر که همواره رضایت کاربران را به همراه داشته است می توان از برند فیلیپس Philips ، برند پاناسونیک Panasonic ، برند بوش Bosch ، برند بیزل Bizel نام برد .

اگر قبل از خرید جاروبرقی دوست دارید تا با متخصصین این حوزه در ارتباط باشید کافی است با فروشگاه لوازم خانگی هشت ایران در ارتباط باشید . فروشگاه لوازم خانگی هشت ایران فرصتی را فراهم آورده است تا بتوانید قبل از خرید با مشاوران ما در ارتباط باشید .

بهترین قیمت جاروبرقی هشت ایران

فروشگاه هشت ایران با تخصصی کردن فروش خود در حوزه لوازم خانگی این امکان را برای خریداران فراهم آورده است تا بتوانند با خیال راحت انواع جاروبرقی را خریداری نمایند . فروشگاه هشت ایران با حذف واسطه ها توانسته بهترین برندهای جاروبرقی ایرانی و خارجی را با بهترین قیمت در سایت خود موجود نماید . ارائه گارانتی های معتبر شرکتی برای جاروبرقی های ایرانی و تضمین اصالت کالا برای جاروبرقی های خارجی از مزیت های خرید از فروشگاه هشت ایران می باشد . 

اشتراک گذاری

قطعه پویای شما در اینجا نمایش داده می شود ... این پیام نمایش داده می شود زیرا شما هم فیلتر و هم الگویی برای استفاده ارائه نکرده اید.
راهنمای خرید و نصب بخاری بدون دودکش
مزایا و معایب بخاری گازی بدون دودکش