پشتیبانی: 04133101002
فروشگاه اینترنتی تخصصی لوازم خانگی
رهگیری سفارش
راهنمای خرید کولر گازی خوب و ارزان

راهنمای خرید کولر گازی خوب و ارزان

همه ما هر ساله فصل تابستان و گرمای کلافه کننده آن را تجربه می کنیم . نبود یک وسیله سرمایشی در روزهای گرم سال گاه آن چنان می تواند ما را سردرگم و کلافه نماید که شاید حاضر شویم برای خرید یک وسیله سرمایشی تصمیم عجولانه ای بگیریم . بدون شک چنین انتخاب هایی نه تنها رافع نیاز ما نخواهند بود بلکه با توجه به قیمت بالایمی توانند زیان های مالی جبران ناپذیری را نیز بر ما تحمیل نمایند . مقاله پیش رو به منظور انتخاب بهترین وسیله سرمایشی برای محیط منزل یا محل کارتان نگاشته شده است .

در بین وسایل سرمایشی آن وسیله ای که بیشتر مورد استقبال بوده و حس خنکی مطلوبی را می تواند به شما هدیه نماید کولر گازی می باشد . با توجه به تنوع بالای کولر های گازی در بازار و قیمت بالای آنها خرید کولر گازی باید با حساسیت زیادی صورت گیرد . این وسواس زیاد سبب می شود تا شما بتوانید بهترین کولر گازی را در زمان مناسب خود و به بهترین قیمت بازار خریداری نمایید . در ادامه به مهمترین پارامترهای خرید کولر گازی اشاره خواهیم نمود تا شما خودتان بتوانید در بازار لوازم خانگی بهترین نوع کولر گازی را برای هر محیطی که لازم باشد خریداری نمایید .

خرید کولر گازی بر اساس متراژ

خرید کولر گازی بر اساس متراژ

یکی از مهمترین پارامترهایی که باید به هنگام خرید کولر گازی به آن دقت نمایید اندازه محیطی است که می خواهید از آن کولر گازی استفاده نمایید . در واقع هر کولر گازی قدرت و توان مخصوص به خود را دارد که برای یک متراژ معینی می تواند پاسخگو باشد . برای خرید کولر گازی بر اساس متراژ یک راه حل ساده وجود دارد و آن استفاده از ظرفیت سرمایشی کولر های گازی است . برای این منظور در ابتدا شما مساحت محیطی که می خواهید از کولر گازی استفاده نمایید را اندازه می گیرید . عدد به دست آمده را در عدد 250 ضرب می نمایید . عدد به دست آمده از این حاصل ضرب ظرفیت سرمایشی کولر گازی را مشخص می نماید . به عنوان مثال برای یک اتاق 70 متری به یک کولر گازی با ظرفیت سرمایش 16000 تا 18000 نیاز دارید .

البته این نکته را هم باید گفت که این اعداد به نسبت آب و هوای منطقه ، شماره طبقه ، میزان هدر رفت انرژی در منزل یا محل کار نیز بستگی دارد . به عنوان مثال خانه ای که دارای درزهای زیاد بوده و هدررفت انرژی زیادی دارد به یک کولر گازی با ظرفیت بالاتر از آنچه با این اعداد به دست آمده نیاز دارد . همچنین بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیر بر اساس این فرمول متفاوت از مناسب ترین کولر گازی برای یک منطقه معتدل یا سردسیر می تواند باشد .

سوال مهمی که در ارتباط با خرید کولر گازی بر اساس متراژ مطرح است این است که آیا در صورت وجود بودجه می توان به خرید کولر گازی با ظرفیت سرمایشی بالا اقدام نمود ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که خرید کولر گازی با ظرفیت سرمایشی بالا برای محیط های کوچک به هیچ عنوان پیشنهاد نمی گردد . همان طور که می دانید کولر گازی علاوه بر گرفتن گرمی هوا رطوبت هوا را نیز می گیرد لذا خرید کولر گازی با ظرفیت سرمایشی بالاتر می تواند منجر به نامطبوع بودن هوای محیط گردد . همچنین وقتی شما به یک کولر گازی با ظرفیت سرمایشی بالا اقدام می کنید این عمل سبب می شود تا کولر گازی در فواصل کم به منظور تعدیل دمای محیط روشن و خاموش گردد . این مسئله می تواند اثرات مخربی هم بر کولر و هم بر میزان برق مصرفی داشته باشد .

بهترین کولر گازی کم مصرف

با توجه به اینکه کولر های گازی جزو پرمصرف ترین لوازم برقی در منزل می باشند لذا انتخاب بهترین کولر گازی کم مصرف بازار می تواند هزینه های برق خانوار را تعدیل نماید . اگر می خواهید اقدام به خرید کولر گازی کم مصرف نمایید اولین نکته ای که باید به آن دقت نمایید گرید مصرف انرژی کولر گازی می باشد . سعی کنید کولر گازی با رده مصرف انرژی بالا خریداری نمایید تا کولر گازی شما مصرف برق بهینه ای داشته باشد . یکی دیگر از مواردی که می توان بر کم مصرف بودن کولر گازی تاثیر بگذارد نوع موتور به کار رفته در آن می باشد که در ادامه به این موضوع اشاره خواهیم نمود .

کدام کمپرسور کولر گازی بهتر است

در حالت کلی کولرهای گازی دارای سه نوع کمپرسور می باشند . این کمپرسورها عبارتند از کمپرسور پیستونی ، کمپرسور روتاری و اسکرول که هر یک دارای نقاط قوت و ضعف مربوط به خود می باشند که در ادامه به بررسی هر یک از آنها می پردازیم .

  • مزایا و معایب کمپرسور پیستونی کولر گازی 

این نوع از کمپرسورها عملکردی شبیه به پیستون و سیلندر خودرو دارند . مهمترین مزیت این نوع از کمپرسورها تحمل دمایی بالا و از معایب آن می توان به لرزش زیاد موتور اشاره نمود .

  • مزایا و معایب کمپرسور روتاری کولر گازی 

کمپرسورهای روتاری به نسبت کمپرسور پیستونی صدای کمی دارد و برق کمتری نیز مصرف می نماید ولی باید این را هم به خاطر داشته باشید که هزینه تعمیرات آن بالا می باشد .

  • مزایا و معایب کمپرسور اسکرال کولر گازی 

این نوع از کمپرسورها به یک موتور مارپیچی مجهز می باشند . از مهمترین مزیت های کمپرسور اسکرال می توان به صدای کم موتور ، طول عمر و راندمان بالای آن اشاره نمود . با وجود این مزیت ها قیمت بالای این کمپرسورها را به هنگام خرید کولر گازی مجهز به کمپرسور اسکرال باید در نظر گرفت .

با توجه به توضیحات بالا می توان نتیجه گرفت که کولر گازی های مجهز به کمپرسورهای روتاری و اسکرال می توانند ارزش خرید بالایی داشته باشند .

راهنمای خرید کولر گازی خوب و ارزان

علاوه بر نوع موتور ، مجهز بودن موتور کولرهای گازی به اینورتر موضوع دیگری است که حتما باید هنگام خرید کولر گازی به آن توجه نمایید . در موتورهای مجهز به اینورتر با رسیدن به یک دمای مطلوب موتور کولر خاموش نمی شود بلکه موتور با دور کند کار می کند تا بار دیگر بتواند دمای محیط را به دمای ایده آل برساند . این عمکرد مزیت هایی را برای کولر های گازی مجهز به اینورتر ایجاد می کند که از مهمترین آن می توان به موارد زیر اشاره نمود .

1- کم مصرف بودن کولر گازی مجهز به اینورتر

کولر هایی که به موتور اینورتر مجهز هستند به کولرهای کم مصرف در بازار معروف می باشند . به دلیل عدم روشن خاموش شدن های مکرر این نوع از کولرها مصرف برق پایینی دارند .

2- صدای کم کولر گازی اینورتر

فرض کنید در یک ساعت موتور کولر چندین بار روشن و خاموش گردد . این صدا هر چند ضعیف باشد ولی به دلیل تکرار می تواند همه افراد در آن محیط را کلافه نماید . کولر گازی مجهز به موتور اینورتر به سبب آنکه مانع از روشن خاموش شدن های متوالی می گردد علاوه به کم مصرف بودن به کم صدا بودن نیز شهرت دارند .

3- محافظت از موتور کولر

موتور کولر در روشن خاموش شدن های متوالی می تواند آسیب پذیر شود . موتور مجهز به اینورتر باعث می شود تا از موتور محافظت شده و طول عمر آن نیز به این سبب بالاتر رود . همچنین وجود اینورتر در کولر گازی سبب می شود تا از ورود بار اضافی جلوگیری گردد . همین عامل یکی دیگر از عواملی است که موجب می شود تا موتور کولر در دراز مدت آسیب جدی نبیند .

بهترین کولر گازی با بهترین قیمت

با توجه به توضیحات ارائه شده می توان گفت که در خرید کولر گازی پارامترهای ظرفیت سرمایشی یا همان BTU ، نوع موتور کولر گازی و میزان مصرف برق مصرفی می تواند در قیمت کولر گازی موثر باشد . اگر پس از انتخاب نوع کولر می خواهید بهترین قیمت خرید را برای آن مشاهده نمایید کافی است به سایت فروشگاه آنلاین لوازم خانگی هشت ایران مراجعه نمایید .

فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی هشت ایران به عنوان یک فروشگاه تخصصی در زمینه فروش لوازم خانگی توانسته با حذف واسطه ها بهترین قیمت را برای انواع کولرها ارائه نماید .

 به جهت اطمینان از انتخاب کولر گازی می توانید قبل از خرید با پشتیبانان فنی فروشگاه لوازم خانگی هشت ایران در ارتباط باشید و به صورت رایگان از آنها مشاوره بگیرید .

 

طرح دعوت از دوستان فروشگاه هشت ایران
دعوت کن هدیه بگیر