پشتیبانی: 04133101002
فروشگاه اینترنتی تخصصی لوازم خانگی
رهگیری سفارش
راهنمای خرید تلویزیون
کدام تلویزیون را بخرم ؟ تلویزیون 4K ، تلویزیون Full HD ، تلویزیون 8K

راهنمای خرید تلویزیون

آیا شما هم جزو افرادی هستید که همین امروز می خواهید برای خرید تلویزیون اقدام کنید ؟ آیا شما هم کلی سردرگمی برای خرید بهترین تلویزیون دارید ؟ باید بگوییم که  شما در این کلافگی و عدم انتخاب سریع تلویزیون حق دارید ! گاهی فقط خواندن ویژگی ها و مشخصات یک تلویزیون ساعت ها طول می کشد و تحلیل و مقایسه آن تلویزیون با مدل های دیگر تلویزیون می تواند زمان زیادی را از شما بگیرد . پس در خرید یک تلویزیون نباید زیاد عجله کنید. چرا که اولا شما برای خرید یک تلویزیون هزینه زیادی را خواهید پرداخت و ثانیا از طرفی شما در بازار با انوع تلویزیون ها سروکار دارید که می تواند خرید تلویزیون را برای شما زمان بر نماید. بدون شک با این همه تنوع تلویزیون در بازار نیاز به مشاوره تخصصی در زمینه خرید تلویزیون بیش از پیش احساس می شود. فروشگاه هشت ایران این امکان را برایتان فراهم آورده است تا به صورت رایگان بتوانید با تیم فنی در ارتباط باشید و راهنمایی های لازم را برای خرید تلویزیون دریافت کنید. برای خرید تلویزیون آشنایی با برخی از ویژگی ضرروی به نظر می رسد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

انتخاب و خرید تلویزیون خوب

در زیر به برخی از پارامترهای مهم در انتخاب تلویزیون اشاره می نماییم:

اندازه تلویزیون


اولین موضوعی که همواره در خرید تلویزیون به آن تاکید می شود اندازه تلویزیون می باشد . برای خرید تلویزیون فضای خالی منزل یا محل کار خود را اندازه بگیرید و سپس بر اساس آن فضا اقدام به خرید تلویزیون نمایید . اندازه تلویزیون را با واحد اینچ نشان می دهند و این اندازه همان اندازه ی قطر تلویزیون می باشد . به طور مثال یک تلویزیون 70 اینچ دارای صفحه نمایشی به قطر 70 اینچ می باشد که نمی تواند معیار دقیقی برای شما به هنگام خرید تلویزیون باشد . لازم است برای خرید تلویزیونی که متناسب با فضای خالی منزل یا محل کارتان باشد طول ، عرض ، ارتفاع و عمق تلویزیون را بدانید و سپس اقدام به خرید تلویزیون نمایید. نکته مهم دیگری که در اندازه تلویزیون مهم می باشد اندازه حاشیه های تلویزیون می باشد . حتما به هنگام خرید تلویزیون به این نکات ریز توجه نمایید تا تلویزیون خریداری  شده توسط شما متناسب با فضای خالی منزلتان باشد.
اینکه بخواهید تلویزیون را به صورت دیواری یا رومیزی نصب کنید نیز در انتخاب سایز تلویزیون می تواند مهم باشد . معمولا استندهای تلویزیون در حالت رومیزی فضایی را اشغال می کنند که در هنگام خرید تلویزیون باید به این نکته توجه داشته باشیم. نکته مهم دیگری که در هنگام خرید تلویزیون باید به آن دقت نمایید نوع دکوراسیون منزل شما می باشد. شاید این نکته به نظر موضوعی بی ربط به اندازه تلویزیون باشد ولی می تواند شما را به سوی خرید بهترین تلویزیون متناسب با طراحی منزلتان هدایت نماید. فاصله شما با تلویزیون موضوعی است که کاملا به مبلمان شما مربوط است . میزان فاصله شما با صفحه نمایش تلویزیون می تواند اندازه تلویزیون مطلوب برای شما را معین نماید . یک فرمول ساده برای خرید تلویزیون بر اساس میزان فاصله شما از تلویزیون وجود دارد . بر این اساس شما باید فاصله خود ( به اینچ ) با تلویزیون را به 1.6 تقسیم نمایید تا مطلوب ترین اندازه تلویزیون را به دست آورید . به عنوان مثال اگر فاصله شما تا صفحه نمایش تلویزیون بر اساس مبلمان منزلتان 90 اینچ باشد تلویزیون مطلوب برای شما یک تلویزیون 60 اینچی می باشد .

خرید بهترین تلویزیون


رزولوشن ( وضوح تصویر )  تلویزیون

شاید هیچ یک از ما از تکنولوژی ساخت تلویزیون ها به شکل دقیق مطلع نباشیم ولی آنچه به عنوان یک خریدار از یک تلویزیون انتظار داریم وضوح تصویر و شفافیت بالا می باشد . اینکه رزولوشن تلویزیون ها به چه عواملی بستگی دارد کاملا یک بحث تخصصی است ولی امروزه تلویزیون ها را با رزولوشن تصویر 4k  ، Full HD ، 8k می شناسیم . تلویزیون های 8kبه دلیل اینکه امروزه محتوای زیادی ندارد چندان توصیه به خرید نمی شود . اگر مشکلی از بابت هزینه برای خرید تلویزیون های 4k  ندارید خرید تلویزیون های 4k پیشنهاد می گردد . تلویزیون های 4K تقریبا وضوح تصویر 4 برابری به نسبت تلویزیون های Full HD دارند . همین رزولوشن 4 برابری کمک می کند تا تلویزیون های 4k  بتواند جزئیات بیشتری از تصویر را برایتان ارائه نماید . پیشنهاد ما این است که اگر بودجه کافی برای خرید تلویزیون های 4k  دارید شکی در خرید این نوع تلویزیون ها نداشته باشید .

صفحه نمایش تلویزیون

امروزه در ساخت تلویزیون با دو دسته بندی کلی در صفحه نمایش تلویزیون مواجه هستیم . تلویزیون های اولد یک دسته از تلویزیون ها را شامل می شود و تلویزیون های ال ای دی  و ال سی دی دسته دیگری از تلویزیون ها را شامل می شوند . آنچه باعث می شود تا عملکرد تلویزیون های اولد متفاوت تر از تلویزیون های ال ای دی و تلویزیون های ال سی دی  گردد نوع دیودی است که در این تلویزیون ها به کار رفته است . در تلویزیون های اولد از ترکیبات آلی در دیود استفاده شده است که نوع پیشرفته تری از تلویزیون های LED می باشد. در زیر به برخی از تفاوت های تلویزیون های ال ای دی  و تلویزیون های اولد OLED می پردازیم.

 1- مصرف برق تلویزیون های LED و تلویزیون های OLED
در تلویزیون های اولد هر پیکسل نوری خود به تنهایی نور ساطع می کند و بی نیاز از یک منبع نور خارجی می باشد.  بی نیازی از یک منبع نور جداگانه در تلویزیون های اولد باعث می شود تا این گونه تلویزیون ها مصرف برق کمتری را به نسبت تلویزیون های ال ای دی  دارا باشند.

2- ضخامت کم تلویزیون های OLED
به دلیل نبود منبع نوری جداگانه در تلویزیون هایاولد امکان طراحی با ضخامت بسیار کم برای این نوع تلویزیون ها فراهم می باشد . طراحی با ضخامت بسیار کم  برای تلویزیون های ال ای دی به دلیل یک منبع نوری جداگانه در داخل تلویزیون عملا امکان پذیر نمی باشد.  

3- تلویزیون های OLED  مناسب برای پخش تصاویر تیره 
می توان گفت تلویزیون های اولد رنگ های تیره را تیره تر نشان می دهد . تلویزیون های ال ای دی به هنگام پخش تصاویر با رنگ تیره پیکسل مورد نظر را خاموش می کند تا تیرگی آن تصویر بیش از پیش گردد. در مقابل تلویزیون های ال ای دی  برای پخش تصاویر سفید مناسب تر می باشد. لذا برای محیط های روشن می توانید از تلویزیون های ال ای دی و برای محیط های تیره تلویزیون های اولد انتخاب مناسب تری می باشد .

4- طول عمر تلویزیون
تلویزیون های اولد دارای قطعات اگانیک می باشند. تلویزیون های اولد به خاطر همین مزیت دارای طول عمری بیشتری به نسبت تلویزیون های ال ای دی می باشند .

5- قیمت تلویزیون
باید گفت که تمامی تلویزیون های اولد دارای قیمت بالایی هستند و خرید تلویزیون ارزان در این نوع تلویزیون های کاملا منتفی است . قیمت تلویزیون های ال ای دی متنوع تر از تلویزیون های اولد می باشد و برای هر بودجه ای پیشنهاد های متفاوتی برای شما ارائه می نماید.

6- زمان پاسخ دهی تلویزیون
زمان پاسخ دهی هر چه کمتر باشد تغییر رنگ تیره به شفاف و رنگ شفاف به تیره در حداقل زمان ممکن اتفاق خواهد افتاد . این ویژگی برای گیمرها ویژگی بسیار مهمی می باشد . تلویزیون های OLED گوی سبقت را در این زمینه از تلویزیون های LED ربودده است و برای گیمرها این نوع تلویزیون ها بسیار مناسب می باشد.

7- زاویه دید تلویزیون
با توجه به اینکه پیکسل های  تلویزیون های OLED دارای روشنایی اختصاصی می باشند لذا از هر زاویه ای که به تلویزیون نگاه شود تغییری در کیفیت آنها حاصل نمی شود . این ویژگی در تلویزیون های LED قابل مشاهده نمی باشد.

پنل تلویزیون LED

دو نوع پنل برای تلویزیون های OLED و تلویزیون های LCD مورد استفاده قرار می گیرد.  پنل های به کار رفته برای این دو نوع تلویزیون یا پنل  IPS می باشد و  یا پنل VA . پنل های IPS زاویه دید گسترده بالا و کنتراست پایینی به نسبت پنل های VA دارند .

خرید تلویزیون

قابلیت HDR در تلویزیون چیست؟

یکی دیگر  از ویژگی های مهمی که به کیفیت تصاویر در تلویزیون کمک می کند همین ویژگی HDR در تلویزیون می باشد .  تلویزیون هایی که دارای این قابلیت می باشد جزئیات بیشتری را در نقاط تاریک تر و نقاط روشن تر در اختیار بینندگان قرار می دهد . شاید در برخی از تلویزیون ها واژه دالبی ویژن را مشاهده کرده باشید . در واقع دالبی ویژن همان قابلیت HDR میباشد که با نام دالبی ویژن در برخی تلویزیون ها عنوان می گردد.

ملاحظات بالا می تواند تا حدی شما را در خرید تلویزیون کمک نماید و شما را به سوی یک خرید هوشمند هدایت نماید. اگر چه این نکات شاید تمام آن نکاتی نباشد که باید به هنگام خرید تلویزیون بدانیم ولی می تواند تا حدی نیازتان را برای خرید تلویزیون منطبق بر واقعیت نماید.
برای خرید تلویزیون علاوه بر رعایت نکات بالا می توانید به صورت تلفنی از مشاوره رایگان فروشگاه هشت ایران بهره مند گردید . برای خرید تلویزیون به صورت آنلاین پیشنهاد های فوق العاده هشت ایران را از دست ندهید . فروشگاه هشت ایران انواع تلویزیون ها را با بهترین قیمت برایتان فراهم نموده است . از برندهای عرضه شده در فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی هشت ایران می توان به تلویزیون جی پلاس ، تلویزیون سام الکترونیک ، تلویزیون هیوندای ، تلویزیون تی سی ال ، تلویزیون اسنوا ، تلویزیون ایکس ویژن ، تلویزیون هاردستون و .... اشاره نمود.

اشتراک گذاری

قطعه پویای شما در اینجا نمایش داده می شود ... این پیام نمایش داده می شود زیرا شما هم فیلتر و هم الگویی برای استفاده ارائه نکرده اید.
کدام نوع اتو برای ما مناسب است؟
اتو پرسی ، اتو مخزن دار یا اتو بدون مخزن؟