پشتیبانی: 04133101002
فروشگاه اینترنتی تخصصی لوازم خانگی
رهگیری سفارش
تفاوت دستگاه اسپرسوساز با قهوه ساز
اسپرسوساز بخریم یا قهوه ساز

تفاوت دستگاه اسپرسوساز با قهوه ساز
 درست است که همه ما ایرانی ها عادت به نوشیدن چای داریم ولی هستند کسانی که روز خود را به جای چای با قهوه شروع می کنند . قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی های در جهان است که با توجه به سطح بالای آنتی اکسیدان برای سلامتی نیز می تواند اثرات مطلوبی داشته باشد. از آنجایی که دم کردن قهوه مانند دم کردن چای کار راحتی نیست نیاز به برخی از ابزارها لازم و ضروری به نظر می رسد . برای خرید انواع قهوه ساز و اسپرسوساز می توانید به سایت فروشگاهی هشت ایران مراجعه نمایید و بهترین قهوه ساز و اسپرسوساز را به بهترین قیمت و به صورت آنلاین خرید نمایید . قهوه ساز و اسپرسوساز دو نمونه از دستگاه هایی هستند که می توانید با خرید آن ها قهوه و اسپرسو در منزل تهیه نمایید.

 سوال اصلی اینجاست که آیا قهوه ساز و اسپرسوساز عملکرد یکسانی دارند ؟ از بین قهوه ساز و اسپرسوساز کدام دستگاه برای خرید و استفاده در منزل مناسب است ؟ این سوالات و سوالات مشابه از آن جمله سوالات پرتکراری است که در این مقاله سعی داریم ضمن پاسخگویی به این سوالات به تفاوت بین اسپرسوساز و قهوه ساز بپردازیم و تفاوت های این دو دستگاه را بیان نماییم.

اگر مسیرتان به کافی شاپ ها خورده باشد منوی کافی شاپ ها پر است از نوشیدنی هایی که پایه اصلی همه ی آنها دانه های قهوه می باشد . اسپرسو ، لاته ، کاپوچینو ، ماکیاتو و ... نوشیدنی هایی هستند که همگی بر پایه دانه قهوه تهیه می شوند و بر اساس نوع دم آوری می توانند طعم های متفاوتی داشته باشند . تفاوت نام این نوشیدنی ها به این سبب است که نحوه دم آوری آن ها با یکدیگر متفاوت است . جهت درک بهتر تفاوت دو دستگاه اسپرسوساز و قهوه ساز می توان موارد زیر را به عنوان تفاوت های اصلی دو دستگاه اسپرسوساز و قهوه ساز بیان نمود.


تفاوت دستگاه اسپرسوساز با قهوه ساز

1- تفاوت اسپرسوساز با قهوه ساز از نظر میزان فشار بخار
دستگاه اسپرسوساز می تواند برای شما اسپرسو تهیه کند . اسپرسوساز در واقع با توجه به مکانیزمی که دارد عصاره دانه های قهوه را می گیرد و یک قهوه غلیظ برایتان تهیه می نماید . در واقع دستگاه اسپرسوساز با فشاری بخاری که ایجاد می کند آب داغ را از میان دانه های قهوه عبور می دهد. فشار دستگاه های اسپرسوساز در حدود 15 بار می باشد و همین فشار بخار بالا باعث می شود تا عصاره دانه های قهوه به طور کامل گرفته شود . در حقیقت آنچه دستگاه اسپرسوساز را با قهوه ساز ها در نحوه عملکرد آن ها متمایز می کند فشار تولیدی توسط این دو دستگاه می باشد . فشار دستگاه های قهوه ساز چیزی در حدود 1 بار می باشد در حالی که دستگاه های اسپرسوساز فشاری معادل 15 بار تولید می نمایند.

2- دانه های قهوه در اسپرسوساز و قهوه ساز
در دستگاه های اسپرسوساز دانه های قهوه برای تهیه اسپرسو اهمیت دارد . برای اینکه بتوانید اسپرسو با کیفیتی را با دستگاه های اسپرسوساز تهیه نمایید بهتر است تا دانه های قهوه را به ریزترین شکل ممکن آسیاب نمایید . این حساسیت در دستگاه های اسپرسوساز به این جهت است که شما نمی توانید فشار لازم را در پرتافیلتر بر روی پودر قهوه درشت وارد نمایید . ریزی و درشتی دانه های قهوه تاثیر چندانی بر کیفیت قهوه نخواهد داشت. شما می توانید از پودر قهوه با دانه های درشت نیز در دستگاه های قهوه ساز استفاده نمایید . این مورد را می توان یکی دیگر از تفاوت های دستگاه اسپرسوساز و قهوه ساز بیان نمود.

3- زمان دم آوری قهوه ساز و اسپرسوساز
شما برای عصاره گیری دانه های قهوه در دستگاه های اسپرسوساز نهایت 30 ثانیه معطل خواهید شد اما برای قهوه ساز ها این عدد گاهی به 10 دقیقه هم می رسد . در حقیقت شما می توانید با دستگاه های اسپرسوساز قهوه ای غلیظ در مدت زمان کمتری تهیه نمایید .

4- میزان کافئین در اسپرسو و قهوه
بیشتر افراد به دلیل میزان کافئین هر روزه به نوشیدن قهوه عادت دارند . کافئین ماده ای است که می تواند تاثیرات مثبتی بر روی روحیات فرد داشته باشد و خستگی روزانه را از تن به در کند . در مورد کافئین مقالات زیادی نوشته شده است که در صورت علاقمندی می توانید نسبت به مطالعه آن ها بپردازید . به صورت کلی می توان تقویت حافظه ، بهبود خلق و خوی انسان ، بالابردن تمرکز فرد و ... را از مهمترین اثرات کافئین بیان نمود . در مورد میزان کافئین موجود در اسپرسو و قهوه شاید باور غلطی در بین مردم حاکم باشد . به دلیل تلخی اسپرسو شاید به اشتباه بر این باور باشیم که میزان کافئین موجود در اسپرسو بیشتر از قهوه می باشد . این باور زمانی رنگ غیر واقعی به خود می گیرد که بدانیم میزان کافئین موجود در قهوه 2 برابر میزان کافئین اسپرسو می باشد . در واقع تلخی اسپرسو ربطی به میزان بالای کافئین موجود در آن نمی باشد و فقط به خاطر مدل دم آوری آن می باشد . با این تفاسیر اگر فقط به دنبال کافئین بالا در نوشیدنی های خود هستید قهوه ساز می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد . اگر می خواهید طعم خاصی از قهوه را با عصاره بالا و کافئین پایین تجربه نمایید دستگاه اسپرسوساز می تواند همانی باشد که به دنبالش هستید.

تا اینجای مقاله به تفاوت های اصلی دستگاه اسپرسوساز و قهوه ساز اشاره نمودیم که دقت در این تفاوت ها می تواند انتخاب را برای شما از بین این دو دستگاه راحت تر نماید . اگر برای خرید هر یک از این دو دستگاه تصمیم جدی گرفته باشید باید بدانید که دستگاه های قهوه ساز و اسپرسوساز در انواع مختلف طراحی و ساخت می شوند . دستگاه های قهوه ساز که به مراتب قیمت پایین تری را به نسبت دستگاه اسپرسوساز دارند با طراحی های متفاوتی در بازار موجود هستند . در ادامه به صورت مختصر به انواع دستگاه های اسپرسوساز و قهوه ساز اشاره می نماییم.

آشنایی با مدل های اسپرسوساز و قهوه ساز

تعدد بالای دستگاه های قهوه ساز و اسپرسوساز انتخاب را برای شما بسیار راحت می نماید . بر حسب انتظاری که از یک دستگاه قهوه ساز و اسپرسوساز دارید می توانید یکی از مدل ها را انتخاب نمایید و نوشیدنی های گرم مطابق با ذائقه تان را با آن تهیه نمایید . تصور بیشتر ما از یک دستگاه اسپرسوساز همان دستگاه های تمام اتوماتیک داخل مغازه های کافی شاپ است و از یک قهوه ساز تنها یک دستگاه شبیه قوری در ذهنمان داریم . از مهمترین مدل های اسپرسوساز می توان به موارد زیر اشاره نمود .

1- اسپرسوساز دستی یا اهرمی 
اگر تنها تصور شما از دستگاه های اسپرسوساز همان دستگاه های تمام اتوماتیک باشد جالب است بدانید که دستگاه اسپرسوساز دستی هم داریم . کار کردن با دستگاه اسپرسوساز دستی آن چنان که فکرش را بکنید ساده نیست و نیازمند مهارت هایی است که باید قبل از کار با این دستگاه آن ها را یاد بگیرید.

2- اسپرسوساز نیمه اتوماتیک
 بر خلاف اسپرسوساز تمام اتوماتیک نوع دیگری از اسپرسوساز ها وجود دارند که نیمه اتوماتیک می باشند . در اسپرسوساز های نیمه اتوماتیک برخی از کارها همانند آسیاب کردن و تمپ قهوه را باید خودتان انجام دهید و بقیه کارها را می توانید به دستگاه اسپرسوساز بسپرید.

3- اسپرسوساز اتوماتیک 
یک دستگاه حرفه ای تمام اتوماتیک برای کسانی که می خواهند همه زحمت ساخت اسپرسو را به گردن اسپرسوساز بیندازند یک دستگاه ایده آل می باشد .

4- موکاپات
موکاپات نوعی اسپرسوساز قابل حمل می باشد که به صورت روگازی می توانید از این دستگاه اسپرسوساز استفاده نمایید .

5- ایروپرس
این دستگاه در رده قهوه ساز های دستی رده بندی می شود . ایروپس یک قهوه ساز قابل حمل می باشد که برای کسانی که همواره در سفر هستند یک وسیله ایده آل برای تهیه قهوه می باشد. 

6- قهوه ساز فیلتری
این قهوه ساز که یکی از معروف ترین نوع قهوه ساز ها می باشد یک دستگاه نام آشنا برای دوستداران قهوه می باشد . این نوع قهوه ساز ها به دلیل اینکه پیچیدگی خاصی ندارند و با یک المنت حرارتی گرم می شوند یک وسیله محبوب در بین قهوه دوستان می باشد .

7- قهوه ساز کپسولی
در این نوع قهوه سازها پودر قهوه درون یک محفظه کپسول مانندی قرار داده میشود . این کپسول مزیت بزرگی برای قهوه ساز محسوب نمی شود ولی باعث بالا رفتن قیمت این نوع قهوه ساز ها گردیده است .

از دیگر انواع قهوه ساز ها می توان به قهوه ساز ویتنامی ، قهوه ساز پرکولاتور ، قهوه ساز سرد دم کن ، قهوه ساز فرنچ پرس ، قهوه ساز سایفون و قهوه ساز جذوه اشاره نمود 

خرید انواع دستگاه اسپرسوساز و قهوه ساز از هشت ایران
شما برای خرید آنلاین انواع قهوه ساز ها و دستگاه های اسپرسوساز اتوماتیک و دستگاه اسپرسوساز نیمه اتوماتیک می توانید به سایت فروشگاهی هشت ایران مراجعه نمایید . فروشگاه تخصصی لوازم خانگی هشت ایران با حذف واسطه ها انواع دستگاه های اسپرسوساز و قهوه ساز را به بهترین قیمت در سایت فروشگاهی خود عرضه می نماید .

اشتراک گذاری


سرخ کن رژیمی بدون روغن
نحوه کار سرخ کن رژیمی